פרסום ראשון: מנדלבליט זומן לדיון מיוחד בכנסת על חקירות נתניהו

היועמ"ש זומן לדיון מיוחד בכנסת על חקירות רה"מ

היועץ המשפטי לממשלה יתייצב בסוף יוני בוועדת החוקה, שם ייאלץ להשיב לשאלות חברי כנסת. חלקם מתייחסים אירוע כסוג של שימוע ציבורי, בדגש על נושא עדי המדינה. משרד המשפטים: "מדובר בהופעה תקופתית של היועץ בוועדה, הנושאים לא הוגדרו מראש"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
צילום: אביחי מנדלבליט ובנימין נתניהו

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, יגיע בעוד כחודש לדיון פתוח ופומבי בוועדת החוקה, חוק ומשפט של הכנסת, שבו יידרש להשיב על שאלות של ח"כים. בחדשות הערב בכאן 11 פורסם הערב (שלישי) כי חברי הכנסת צפויים להתמקד בשאלותיהם בחקירות ראש הממשלה בנימין נתניהו.

יושב ראש הוועדה, חבר הכנסת ניסן סלומינסקי (הבית היהודי), זימן לאחרונה את מנדלבליט לדיון, ולפי מקורות בוועדה הוא אישר את הגעתו. מנדלבליט יוכל לסקור את הנושאים השונים שבהם הוא עוסק, אך בעיקר יידרש לענות על שאלות חברי כנסת. ייתכן כי היועץ המשפטי לממשלה יישאל גם על החוק לעקיפת בג"ץ, אך מוקד הדיון צפוי להיות חקירות נתניהו.


חלק מחברי הכנסת אף מתייחסים לישיבה כסוג של שימוע ציבורי סביב נושא החקירות, בדגש על נושא הסכמי עד מדינה. סוגיית עדי המדינה נמצאת באחריות ישירה של היועץ המשפטי לממשלה, שזכה לביקורת חריפה מצד ח"כים בליכוד - בעיקר על כך שבמשטרה ובפרקליטות חתמו על הסכמים רבים כאלה סביב חקירות ראש הממשלה.

"זה בדיוק תפקידה של ועדת החוקה"

יו"ר הוועדה, ח"כ ניסן סלומינסקי, אמר בתגובה כי "זה בדיוק תפקידה של ועדת החוקה במסגרת העבודה הפרלמנטרית - לקיים ביקורת ושיח מול הגורמים שנמצאים תחת אחריותה ברשות המבצעת, ביניהם היועץ המשפטי לממשלה. חברי הכנסת רשאים לשאול את היועץ אילו שאלות שיראו לנכון לשאול אותו".

ממשרד המשפטים נמסר בתגובה כי "מדובר בהופעה תקופתית של היועץ בפני ועדת חוקה. לא הוגדרו נושאים מראש".

בשבוע שעבר פורסם בחדשות הערב כי נתניהו צפוי להיקרא לפחות לארבע חקירות נוספות באזהרה: פעמיים בתיק בזק, פעם אחת בתיק 1000 ופעם אחת בתיק 2000. עוד פורסם כי מקורבו של נתניהו, נתן אשל, מסר עדות במשטרה וכי השר לביטחון הפנים גלעד ארדן צפוי להעיד גם הוא.

הפופולריים