ראש הממשלה בנימין נתניהו
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

תיקי נתניהו: ראש הממשלה צפוי להיקרא לארבע חקירות נוספות

נתניהו ייחקר באזהרה פעמיים בתיק בזק, פעם אחת בתיק 1000 ופעם אחת בתיק 2000 - כך פורסם הערב לראשונה בכאן 11. בנוסף הוא צפוי למסור עדות בתיק הצוללות; נתן אשל העיד בתיק בזק, השר ארדן צפוי למסור עדות
מרדכי גילת
17 במאי 2018
20:05

פרסום ראשון: ראש הממשלה בנימין נתניהו צפוי להיקרא לפחות לארבע חקירות נוספות באזהרה: פעמיים בתיק בזק, פעם אחת בתיק 1000 ופעם אחת בתיק 2000 - כך פורסם הערב (חמישי) לראשונה בכאן 11. מקורבו של נתניהו, נתן אשל, מסר עדות במשטרה. השר לביטחון הפנים גלעד ארדן צפוי להעיד גם הוא.


הבוקר פורסם כי השלמות החקירה בתיקי 1000 ו-2000 לא הביאו לחידוש משמעותי בנוגע לראש הממשלה בנימין נתניהו, מעבר למה שכבר קיים. כך אמר היום (חמישי) גורם בכיר באכיפת החוק. הטענות שהעלה עד המדינה ניר חפץ בעדותו באשר לאנשי עסקים נוספים שהעבירו טובות הנאה לנתניהו, לא הפכו לחקירה חדשה או הביאו חשודים חדשים.

אתמול פורסם לראשונה בחדשות הערב בכאן 11 כי היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט אישר לפני כמה שבועות לפתוח מחדש את תיק 2000, שבו מעורב גם ראש הממשלה בנימין נתניהו, בעקבות מידע שהתקבל מעד המדינה ניר חפץ. במסגרת זו ייחקר נתניהו פעם נוספת בתיק.

פרשננו מרדכי גילת חשף כי חפץ הביא הקלטות חדשות בתיק 2000, בעקבותיהן צפויה חקירה נוספת של חבר הכנסת איתן כבל, לאחר שבגרסתו נמצאו בעיות אמינות, ושל ראש הממשלה. גם חברת הכנסת ציפי לבני צפויה להעיד בתיק.