ארדן: "בהמה"; פריג': "אתה מוביל עדר בהמות"

ארדן: "בהמה"; פריג': "מוביל עדר בהמות"

השר לביטחון הפנים התנצח במליאת הכנסת עם ח"כ ממרצ על רקע תגובת המשטרה להפגנת הפעילים הערבים בחיפה. פריג': "חתיכת שקרן, שר כושל", ארדן: "רמת האלימות בהפגנות של הציבור הערבי גבוהה יותר"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צילום: צילום: תומר נויברג ויונתן זינדל, פלאש 90

עימות חריף במליאת הכנסת. השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, כינה היום (רביעי) "בהמה" את ח"כ עיסאווי פריג' (מרצ), שהגיב לשר כי הוא "מוביל עדר בהמות". ההתנצחות בין השניים התרחשה במהלך הצגת הצעת החוק להקמת ועדת חקירה פרלמנטרית לבדיקת טענות על אלימות משטרתית בהפגנת ערביי ישראל בחיפה בסוף השבוע האחרון.

מליאת הכנסת דחתה את ההצעה שהעלו חברי הכנסת איימן עודה ועיסאווי פריג' . 11 ח"כים תמכו בהצעה מול 37 שהתנגדו. במהלך הצגת ההצעה, ציטט ח"כ פריג' שוטר מתוך ידיעה שפורסמה בעיתונות, שהשתמש בביטוים גסים. על כך הגיב השר ארדן: "אתה יכול להיות בהמה מעל הבמה". ח"כ פריג' ענה: "אם אני בהמה, אתה מוביל עדר בהמות. אתה רק עסוק באיך לקדם שקרים. במקום להגן על ציבורים אתה נלחם בהם, תפקידך להילחם בפשע, לא בציבור הערבי. אתה אומר בהמות? תסתכל על עצמך בראי. חתיכת שקרן. אתה ממציא השקר, אתה שר כושל".

הערב, בראיון לתכנית "כאן הערב" בכאן רשת ב', אמר ח,כ פריג' כי "חובה על האזרח למחות אם משהו לא נראה לו. אף אחד לא בעד מתפרעים. לא הייתי שם ואני לא יכול להעיד על משהו שלא ראיתי. למה כל הפגנה צריכה להסתיים בפצועים או בהרוגים ערבים? היחס כלפי המפגין הערבי בתת-מודע של השוטר הוא:'זו מדינה יהודית ואני הבעל הבית והוא אזרח ב', ולכן מותר לי לקלל ולתת מכות'. ייקח זמן לשנות את זה".

מיד אחריו התראיין השר ארדן, שטען כי לא כיניה את פריג' בהמה: "הוא עלה לבמה והחל להקריא מהעיתון דברים מאוד מאוד גסים, בצורה שמבזה את הכנסת. אז שאלתי, 'האם העובדה שאתה מקריא מהעיתון מאפשרת לך להיות בהמה על הבמה?'. אני עדיין חושב שזו הייתה התנהגות שראויה לכל גנאי".

על יחס המשטר הלמפגינים הערבים אמר ארדן כי "המשטרה היא הגוף היחיד שמוסמך במדינה להפעיל כח. בהפגנות של הציבור הערבי רמת האלימות גבוהה יותר, כולל חסימת צירים ותקיפת שוטרים. תקיפת שוטרים או עובדי ציבור היא דבר חמור ביותר".

הפופולריים