דגלי פלסטין וקריאות נגד ישראל: הפגנת ההזדהות עם עזה בחיפה

קריאות נגד ישראל: תמה הפגנת ההזדהות עם עזה

מאות ערבים אזרחי ישראל השתתפו בהפגנה שכותרתה: "מחיפה לעזה. אותו דם, גורל משותף". המפגינים לא ביקשו אישור לקיום ההפגנה, בה השתתפו גם חברי "הרשימה המשותפת". כ-200 בני אדם הגיעו מוקדם יותר לכיכר אונסק"ו בעיר וקראו קריאות בגנות צה"ל והממשלה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הפגנת הזדהות עם עזה בחיפה
צילום:

במושבה הגרמנית בחיפה הפגינו הערב (שישי) מאות ערבים אזרחי ישראל, בהם חברי כנסת מ"הרשימה המשותפת" במחאה על "הכיבוש והמצור על רצועת עזה". המפגינים בהפגנה, שכותרתה: "מחיפה לעזה. אותו דם, גורל משותף", חסמו את רחוב בן גוריון, הניפו דגלי פלסטין וקראו קריאות נגד ישראל ונגד צה״ל. המשטרה נערכה באזור בכוחות גדולים. המפגינים לא ביקשו אישור מהמשטרה לקיים את ההפגנה, אך לבסוף היא קויימה והתפזרה בלי אירועים חריגים. 


אחר הצהריים הפגינו כ-200 בני אדם בכיכר אונסק"'ו בחיפה לאות הזדהות עם תושבי רצועת עזה. חברי כנסת מ"הרשימה המשותפת" השתתפו גם בהפגנה הזו. במהלך ההפגנה התעמתו המפגינים עם חמישה בני אדם שהפגינו מנגד עם דגלי ישראל.המפגינים שתומכים בעזה קראו קריאות בגנות צה"ל והממשלה וקראו לישראל להסיר את המצור. הקריאות בהפגנה: "הפאשיזם לא יעבור" ו"דמוקרטיה לא בונים על גופות של מפגינים". חלק מהמפגינים נופפו בדגלי פלסטין. 

לפני שבועיים התקיימה בחיפה הפגנת הזדהות עם ההפגנות האלימות בגבול עם רצועת עזה, בה השתתפו מאות בני אדם. 21 מפגינים, יהודים וערבים, נעצרו בחשד לפגיעה בסדר הציבורי. מנכ"ל ארגון מוסאווה, ג'עפר פרח, טען כי שוטרים שברו את רגלו במהלך המעצרים. יום למחרת התקיימו שתי הפגנות של פעילי ימין ופעילי שמאל.

מפכ"ל המשטרה, רב ניצב רוני אלשיך, התייחס לאירועים האלימים בהפגנת ההזדהות עם עזה והסביר כי הייתה הפגנה אלימה ביותר. "המדרחוב הפך לשדה קרב – כסאות שעפים, זריקת אבנים על שוטרים. זו לא מחאה לגיטימית גם לא במדינה דמוקרטית סובלנית", אמר אלשיך.


הפופולריים