ארדן: "לחזור למדיניות הסיכולים הממוקדים; משלחי עפיפונים הם יעד"

ארדן: "לחזור למדיניות הסיכולים הממוקדים"

השר לביטחון הפנים התייחס למתיחות בדרום ולשריפות בעוטף עזה ואמר: "נאמר לנו בקבינט שבזמן הקרוב יהיה פתרון לטרור העפיפונים". על שלטון חמאס: "לא יכול להיות שראשיהם יוכלו להסתובב חופשי"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן
צילום: צילום: מאיר וקנין, פלאש 90

השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, אמר היום (שלישי) בדברים שנשא בפתיחת מוקד עירוני בשדרות כי ישראל צריכה לחזור למדיניות הסיכולים הממוקדים נגד ראשי החמאס. הוא הוסיף כי בקרוב יהיה פתרון לטרור העפיפונים.

"צריך לחזור למדיניות הסיכולים הממוקדים", אמר ארדן. "לא יכול להיות שראשי החמאס יוכלו להסתובב חופשי. מבחינתי, משלחי העפיפונים ומפקדי חמאס צריכים להיות יעד לסיכולים ממוקדים", הוסיף.


בהתייחס ל"יום הנכסה" אמר השר לביטחון הפנים כי "אויבנו יכולים לבחור במוות, אך אנחנו בוחרים בחיים. ליום הזה יש חשיבות היסטורית - היום, החמישה ביוני, ישראל יצאה אל הניצחון הגדול ב'ששת הימים'. אויבינו קוראים ליום הזה יום ההפסד, ובצדק. זה גם מה שיקרה בימינו".

ארדן המשיך: "היום יש את הטילים והרקטות. כל פעם אויבינו מחפשים דרך חדשה לפגוע בחוסן האזרחי של התושבים במדינת ישראל ובראש ובראשונה בתושבי עוטף עזה. נעשה הכל לחזק את החוסן ןלתת מענה לכל איום שעשוי להתפתח". הוא הוסיף כי "נאמר לנו בקבינט שבזמן הקרוב יהיה פתרון לטרור העפיפונים".


בתוך כך, שליח הממשל האמריקני למזרח התיכון, ג'ייסון גרינבלט, תקף היום את השימוש של חמאס בעפיפונים. גרינבלט כתב בחשבון הטוויטר שלו בערבית כי "העפיפונים הם לא משחקים לא מזיקים או ביטוי מטפורי של חופש - הם כמו נשק חסר הבחנה".

אתמול נמשך גל השריפות כתוצאה מעפיפוני טרור. שריפה פרצה בקיבוץ נחל עוז בעקבות עפיפון תבערה שהופרח מרצועת עזה. מוקדם יותר נגרמו דליקות גם ביער בארי, באזור מכללת ספיר וסמוך לתחנת הרכבת שדרות. בעקבות האש, הופסקה תנועת הרכבות במקום למשך כמה דקות, וצומת שדרות לתנועת כלי רכב.

הפופולריים