"מירי רגב - הראשונה שצריכה להישפט לפי חוק החרם"

"רגב - הראשונה שצריכה להישפט לפי חוק החרם"

כתבנו בכנסת זאב קם יצא לבדוק מדוע נבחרי ציבור ממפלגות השמאל ומהרשימה המשותפת תומכים בלהט בהחלטת ארגנטינה לבטל משחק הכדורגל בישראל. ח"כ ג'בארין: "שחקנים ישראלים-ערבים לא יוכלו לשחק מול מסי? יש הרחבת התנחלויות ודיכוי פלסטינים" | פרלמנט_לייט
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צילום: צילום: מערכת כאן חדשות

"הדבר היחיד שאני שמח עליו, זה שאסירי החמאס לא יצפו במשחק", אומר ח"כ מוסי רז (מרצ) בנימה צינית כשהוא נשאל במסגרת סדרת הראיונות "פרלמנט-לייט" של כאן חדשות מדוע במחנה השמאל שמחים כל כך מביטול משחק הכדורגל בין ישראל וארגנטינה. "למירי רגב יש סיבה טובה מאוד להתבייש. היא בעצם אזרחית ישראל הראשונה שצריכה להישפט לפי חוק החרם", הוסיף רז.

ח"כ ממרצ אמר כי "רגב לקחה ספורט והפכה אותו לפוליטיקה. איפה המשחק – זה לא עניין של שרה". כשנשאל מה רגב עשתה לא בסדר בהתנהלותה, השיב: "קודם כל יש הרבה דברים. הרי אי אפשר לבודד רק את מירי רגב. ישראל מסרבת כבר 16 שנה לכל הצעות השלום, לכל הצעות ההודנה".


ח"כ יוסף ג'בארין עומת גם הוא בסוגיה, ונשאל מדוע הוא שמח מההחלטה, שפגעה בסופו של דבר גם בשחקני הכדורגל הערבים-ישראלים: "זה בכלל לא קשור לנושא. ההחלטה היא החלטה פוליטית, היא החלטה כללית. היא לא קשורה לשחקן זה או אחר".

ג'בארין התעקש להתמקד בנושאים פוליטיים: "יש כאן ניסיון לעשות פוליטיזציה מאוד מסוכנת של משחק כדורגל על ידי ממשלת ימין קיצונית, ראש ממשלה ושרת התרבות בעיקר, ואני חושב שהם עשו, כפי שכולם אומרים עכשיו, גול עצמי". הוא הוסיף כי המצב הפוליטי היום בישראל משקף "מדיניות מאוד קיצונית של ממשלת נתניהו, בהיעדר אופציה לשלום, בהיעדר תכנית לשלום, הרחבת ההתנחלויות, ודיכוי העם הפלסטיני ומה שקורה בעזה".


הפופולריים