בעקבות הקללות לשוטרים: ח"כ עודה הורחק לשבוע מדיונים בכנסת

בשל הקללות לשוטרים: עודה הורחק מדיונים בכנסת

ועדת האתיקה הענישה את יו"ר הרשימה המשותפת בעקבות קובלנה שהגישו ח"כים מהליכוד, לאחר שהתעמת עם שוטרים שמנעו ממנו לבקר את הפעיל ג'עפר פרח. עודה הגיב: "הוועדה הצטרפה למגמת ההשתקה המשתלטת על הכנסת"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ח"כ איימן עודה
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

ועדת האתיקה של הכנסת החליטה היום (שני) ברוב דעות להרחיק את יו"ר הרשימה הערבית המשותפת, ח"כ איימן עודה, למשך שבוע מדיוני המליאה והוועדות. ההחלטה התקבלה בעקבות קובלנה שהגישו הח"כים נאווה בוקר ואורן חזן מהליכוד, בשל האירוע שבו תועד עודה מקלל שוטרים.

האירוע המדובר התרחש בחיפה לפני כחודשיים, כשעודה הגיע לבקר בבית החולים בני ציון את הפעיל ג'עפר פרח, שנפצע בהפגנות בעיר. בין השאר, עודה נשמע אומר לשוטרים שמנעו ממנו להיכנס למקום "אפס" ו-"לך קיבינימט".


עודה הגיב היום להחלטה של ועדת האתיקה להרחיקו ואמר: "במקום להגן על חסינות חברי הכנסת ועבודתם התקינה, ועדת האתיקה נגררה היום אחרי השיח המתלהם והצטרפה למגמת ההשתקה וסתימת הפיות המשתלטת על הכנסת. אמשיך לעשות את עבודתי כנבחר ציבור ואדרוש את זכותי לבקר כל פצוע, בטח אם הוכה על ידי המשטרה".

מנגד, ח"כ נאווה בוקר כינתה את העונש לעודה "לעג לרש" ואמרה: "עודה ביזה והשפיל את שוטרי משטרת ישראל ועל כך הוא יורחק לשלושה ימים בלבד. אילולא חסינותו של ח״כ עודה, סביר שהיה נעצר ונשפט בגין עבירה העלבת עובד ציבורי והפרעה לשוטר בעת מילוי תפקידו".

הפופולריים