אבנר גבריהו על חוק שוברים שתיקה: "נמשיך להגיע לבתי ספר"

מנכ"ל שוברים שתיקה: "נמשיך להגיע לבתי ספר"

מנכ"ל שוברים שתיקה הגיב בכאן רשת ב' לפיו ארגונים הפועלים נגד חיילי צה"ל לא יורשו להיכנס לבתי ספר. לדבריו, "זה לא נוגע אלינו. למרות שנוהגים לקרוא לו ככה, בחוק עצמו לא כתוב ארגון ספציפי"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שוברים שתיקה, אילוסטרציה
צילום: צילום: תומר ניוברג, פלאש 90

מנכ"ל ארגון "שוברים שתיקה", אבנר גבריהו, התייחס הערב (שלישי) לאישור החוק שיאסור על ארגונים הפועלים בחו"ל להיכנס למוסדות חינוך, והסביר כי הדבר לא יפריע לארגונו. בריאיון לתכנית "כאן הערב" בכאן רשת ב' על "חוק שוברים שתיקה" הוא אמר לרן בנימיני וליגאל גואטה כי "אחרי שהצעת החוק תעבור, נמשיך להגיע לבתי ספר".

האזינו לריאיון המלא עם אבנר גבריהו:

"כרגע זה לא נוגע אלינו, למרות שנוהגים לקרוא לו 'חוק שוברים שתיקה'. זה פייק ניוז, בחוק עצמו לא כתוב ארגון ספציפי", אמר גבריהו. "אנחנו לא נגד חיילי צה"ל ולא קוראים להם 'רוצחים', אנחנו מספרים את החוויות שלנו".

מוקדם יותר היום אישרה ועדת החינוך של הכנסת לקריאה שנייה ושלישית את החוק. לפי התיקון להצעת החוק, ארגונים המוגדרים ככאלה שפועלים נגד חיילי צה"ל ונגד יעדי החינוך הממלכתי – לא יוכלו להיכנס לבתי ספר ולהיפגש עם תלמידים. את החוק יזמה יו"ר סיעת הבית היהודי, ח"כ שולי מועלם רפאלי.

בארגון שוברים שתיקה הגיבו לאישור החוק ומסרו: "לא מפתיע ששר חינוך שקורא להרוג ילדים פלסטינים בני 8 לא מבין בחינוך. סתימת האוזניים לתלמידים והפה לחיילים לא תעלים את הכיבוש - זו רק עדות נוספת לדרך שבה הכיבוש משחית אותנו. נפתלי, כדאי שתבין, גם אלף חוקים לא יעזרו. אנחנו נמשיך לשבור שתיקה על מה שעשינו בשטחים - עד שהכיבוש יסתיים".

הפופולריים