ח"כ ילין על טרור העפיפונים: הקבינט נכשל, האדמה נעלבת

ילין: "הקבינט לא יודע להוביל, האדמה נעלבת"

ח"כ, תושב עוטף עזה, ביקר בחריפות את שרי הקבינט והאשים אותם בכך שאינם מסוגלים להנהיג ולהתמודד עם טרור העפיפונים. "אומרים שאנחנו בעוטף מחרחרי מלחמה"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ח"כ חיים ילין
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

חבר הכנסת חיים ילין (יש עתיד), תושב עוטף עזה, ביקר היום (שבת) בחריפות את שרי הקבינט המדיני ביטחוני והאשים אותם בחוסר יכולת להנהיג ולהתמודד עם טרור העפיפונים. "הקבינט יודע להוציא כותרות, אבל לא להוביל, זה כישלון אדיר. האדמה נעלבת", אמר ילין באירוע "שבתרבות" ברמת גן.

ילין הוסיף כי שרי קבינט שהגיעו לעוטף עזה אומרים כי "אנחנו בעוטף מחרחרי מלחמה"  ושואלים אם אנחנו רוצים לצאת למלחמה בגלל בלונים. "אנחנו 18 שנים חיים תחת פצמ"רים וקסאמים, שלושה סבבים שעברנו, איום המנהרות ועכשיו מעל מאה ימים של שריפות. במבחן המנהיגות נכשלתם", אמר ילין.

בנוגע לפתרון בעזה אמר חבר הכנסת כי יש צורך בתכנית אסטרטגית ברורה "שתרים את רצועת עזה על הרגליים ביחד עם כל העולם". ילין גרס כי לא מנהלים משא ומתן עם טרוריסטים אבל צריך להחליש את הטרור ולחזק את חמאס המדיני. "לבנות תכנית ארוכת טווח, זה הפתרון היחיד", אמר.

גם סגן יו"ר הכנסת, חבר הכנסת מאיר כהן (יש עתיד), התייחס לטרור העפיפונים ואמר, באירוע "שבתרבות" בבאר שבע כי "ארגון של טרוריסטים זבי חוטם מחזיק מדינה שלמה עם עפיפונים ואנחנו לא מוצאים פתרון לכך. ראש הממשלה, מי שנקרא מר ביטחון, לא מוצא שום פתרון".

לפי נתונים שנאספו על ידי כתבי כאן חדשות, ממרץ 2018 פרצו באזור עוטף עזה כ-850 שריפות. עד כה אותרו 5 ניסיונות לבצע פיגוע באמצעות בלוני חבלה. כתוצאה מההצתות עלו באש כ-35,000 דונם. שווי הנזק מוערך ב-14 מיליון שקלים.

הפופולריים