חינוך חינם עד לאוניברסיטה והגדלת הגירעון: האג'נדה הכלכלית של מיכאלי

בוחרים מהכיס: האג'נדה הכלכלית של מרב מיכאלי
היא חושבת שצריך למסות את הבנקים כשהם מרוויחים יותר, בטוחה שהישראלים יעברו בתוך עשור לתחבורה ציבורית ומוכנה לשנות את תפיסת העולם של פקידי האוצר | צפו בריאיון
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מיכאלי ושאול
צילום: .

66 ימים לבחירות לכנסת ה-25, שרת התחבורה ויו"ר "העבודה" מרב מיכאלי שוחחה עם שאול אמסטרדמסקי במסגרת סדרת הרשת "בוחרים מהכיס" של כאן חדשות בדיגיטל. בריאיון ששודר הערב (שבת) בתוכנית "חדשות השבת" בכאן 11, אמרה השרה מיכאלי כי היא שואפת שיהיה חינוך חינם בישראל מגיל הלידה עד ללימודי האוניברסיטה כולל.

צפו בריאיון עם שרת התחבורה מרב מיכאלי

לדברי מיכאלי, ישראל מדינה עם המון כסף. "המדינה עשירה, אבל יש פער בין הכלכלה של המדינה לבין הכלכלה של רוב האזרחיות והאזרחים. את הפער הזה צריך לסגור. אם המדינה גובה מיסים ויש עודפים צריך להחזיר את זה בהשקעה ברווחה, בבריאות ובתחבורה".

עברנו לעולם שבו לכסף יש מחיר - והוא רק עולה | שאול אמסטרדמסקי

יו"ר העבודה הסבירה כי מעבר לעודפי המיסים, היא מאמינה בהגדלת הגירעון של המדינה, כדי לתת לאזרחים את השירותים הציבוריים שיובילו לשוויון הזדמנויות. עוד אמרה כי "אם הבנקים מרוויחים מייד רווחים גדולים על העלאת הריבית - עליהם הם יצטרכו לשלם יותר מס".

איך עליית הריבית תשפיע על החיים שלנו? | עוד יום

השבוע פורסם בכאן רשת ב כי בכירים ביש עתיד אומרים שהם מתכוונים לשאוב מנדטים ממפלגות העבודה ומרצ כדי לאלץ את היו"ר מרב מיכאלי להתאחד עם היו"ר הנבחרת זהבה גלאון. שתי המפלגות קיבלו בסקר כאן חדשות האחרון בשיתוף עם מכון קאנטר של דודי חסיד חמישה מנדטים כל אחת. מייד לאחר זכיית גלאון בפריימריז במרצ, בירכה מיכאלי בטוויטר ורמזה שאין לה כוונה להתאחד: "ברכות לחברתי על החזרה להנהגת מרצ. בטוחה שתוביל את המפלגה למקום בטוח, כגוף עצמאי וחזק".

הפופולריים