שכירי החרב והסיוע לאוקראינה: הסיבות לזעם הרוסי על ישראל

הסיבות לזעם הרוסי על ישראל

בממשל הרוסי אמרו על הסיוע הישראלי: "אתם יודעים טוב מאוד איך אתם מגיבים כשיש דיווחים על סיוע רוסי לאיראן" • בכירים בסוכנות היהודית בדיונים פנימיים: ערוכים להפסקת הפעילות ברוסיה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הישראלים באוקראינה
צילום: הישראלים באוקראינה

ברקע המשבר סביב הסוכנות היהודית, ברוסיה זועמים על ישראל. בחדשות הערב בכאן 11 פורסם הערב (שלישי) כי הכעס מופנה לדיווחים על מאות שכירי חרב ישראלים שנלחמים באוקראינה. בממשל הרוסי התייחסו גם לסיוע הישראלי: "אתם יודעים טוב מאוד איך אתם מגיבים כשיש דיווחים על סיוע רוסי לאיראן".

עם זאת במוסקווה מתאמצים להדגיש כי נושא הסוכנות היהודית הוא נושא משפטי ולא מדיני. רק היום הוכרזו כמה גופים שאינם רצויים בעיני הקרמלין, ולכן גם אם הסוכנות תיאלץ להפסיק את פעילותה מדגישים שם שזה רק בגלל שהיא לא עומדת בקריטריונים.

בתוך כך, חילופי האשמות על ניהול המשבר בין לשכת ראש האופוזיציה בנימין נתניהו ללשכות ראש הממשלה יאיר לפיד ושר הביטחון בני גנץ. למרות ניסיון המדינות להנמיך את גובה הלהבות, עד לרגע זה המשלחת הישראלית, שהייתה אמורה לצאת לרוסיה, שוהה בארץ. בכירים בסוכנות בדיונים פנימיים: ערוכים להפסקת הפעילות ברוסיה.

אתמול פורסם בחדשות הערב שישראל מרחיבה את הסיוע ההומניטרי שלה לאוקראינה. משרד החוץ הודיע כי הוא מרחיב את פעילות הסיוע שלו, ולראשונה מעביר מימון רשמי לארגוני הסיוע האזרחיים שפועלים באוקראינה. עד כה משרד החוץ פעל באופן ישיר במדינה, אבל כעת הוחלט להצטרף לפעילות שלו תשעה ארגוני חברה אזרחית שכבר פועלים באוקראינה - ולמעשה להעביר מימון ישיר ממשלתי בעבורם.

הפופולריים