לא רק הרמטכ"ל: לפיד ביקש לאשר מינוי נוסף

לא רק הרמטכ"ל: לפיד ביקש לאשר מינוי נוסף

רה"מ מבקש למנות את נעמה שולץ למנכ"לית קבועה במשרדו • פריג' פרש ממרצ ואמר למקורביו: "הורוביץ לא הוכיח את עצמו כמנהיג"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
03.07.22
צילום: - קרדיט: חיים צח/ לע"מ

בנוסף למינוי הרמטכ"ל, בחדשות הערב בכאן 11 פורסם אתמול (שלישי) כי ראש הממשלה יאיר לפיד פנה לוועדת החריגים בנציבות שירות המדינה, כדי שתכשיר מינוי נוסף. לפיד מבקש למנות את נעמה שולץ למנכ״לית קבועה במשרד ראש הממשלה.


בתקופת בחירות יש קושי במינויי בכירים, מינוי מנכ"לית דורש את אישור ועדת חריגים וועדת המינויים בשל המורכבות. הנציבות מאשרת בקשות מהסוג הזה רק במקרים חריגים. לפיד לא מסתפק בתקן של ממלא מקום, ומעוניין במינוי קבוע לנעמה שולץ כי הוא סבור ״שמדובר על מינוי טוב וראוי ושארבעה חודשים זה הרבה זמן״. הנציבות צפויה להחליט ביממה הקרובה אם לאשר את בקשת לפיד.

פריג' פרש ממרצ: "הורוביץ לא הוכיח עצמו כמנהיג"

השר לשיתוף פעולה אזורי, עיסאווי פריג', הודיע אתמול בערב על פרישה ממרצ. בשיחה עם מקורוביו תקף פריג' את יו"ר המפלגה שר הבריאות ניצן הורוביץ: "לא הוכיח את עצמו כמנהיג". בהודעה הרשמית כתב פריג': "בלב שלם, החלטתי ליטול פסק זמן מהכנסת, לא מהחיים הציבוריים".


עוד אמר כי "אינני מתכוון לנוח בחודשים הקרובים, אלא להתגייס בכל כוחותיי למען הניצחון בבחירות. אפעל בקרב החברה הערבית, כדי לשכנע בחשיבות ההצבעה, ללא שניתן יהיה לשייך לי אינטרס אישי זה או אחר".

יו״ר מרצ ושר הבריאות, ניצן הורוביץ, אמר בתגובה: "מרצ בהנהגתי הגיעה להישג גדול כאשר הכפילה את כוחה בבחירות האחרונות. הכנסתי את מרצ לממשלה כגורם משמעותי, אחרי 20 שנה באופוזיציה. ברוח זו גם מיניתי את עיסאווי פריג׳ לשר בממשלה, כדי לחזק את השותפות היהודית-ערבית. מרצ, בהנהגתי, הובילה בשנה האחרונה את המאבק המוצלח בקורונה ורשמה הישגים גדולים בענין ההפלות, מערכת הבריאות וזכויות להט״ב. מרצ היא הבית של השמאל ובבחירות הקרובות תוביל קו של חופש ושיוויון שייתן מענה לציבור השמאל בישראל. מודה לעיסאווי פריג׳ על תרומתו למרצ ומאחל לו בריאות".

ראש הממשלה, יאיר לפיד, צייץ בחשבון הטוויטר שלו כי פריג' "הוא לא רק מנהיג מעורר השראה ומשרת ציבור אמיתי, הוא גם חבר ושותף לדרך. אני מכבד את רצונו לקחת פסק זמן ויודע שהוא ימשיך לפעול מחוץ לכנסת ולממשלה באותה חריצות ומחויבות שכל כך מאפיינת אותו. בהצלחה חבר יקר".

הפופולריים