ליברמן: "לא נתנו גרוש לאף אחד, לא לרינאוי-זועבי ולא לאורבך"

ליברמן: "לא נתנו גרוש לרינאוי-זועבי או אורבך"

שר האוצר בריאיון לכאן רשת ב: "יש לי סדר עדיפויות שהוא קודם כול לשמור על הקואליציה" • על צירוף החרדים לקואליציה: "לא אהיה מוכן לשבת איתם" • על יוקר המחיה: "מתכוניים למשבר כלכלי אך מצבנו טוב יחסית למדינות אחרות"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אביגדור ליברמן שר האוצר
צילום: אוליביה פיטוסי, פלאש 90

שר האוצר, אביגדור ליברמן, התייחס היום (חמישי) ללחצים והאיומים של חברי כנסת מהקואליציה והאיומים על שלמותה ואומר כי עד היום לא הייתה ממשלה כל כך מתפקדת. בריאיון לליאל קייזר בכאן רשת ב אמר ליברמן כי אף חבר כנסת לא קיבל גרוש, כלשונו. "לא רינאווי זועבי ולא ניר אורבך".

האזינו לריאיון בכאן רשת ב

"יש לי סדר עדיפויות שהוא קודם כל לשמור על הקואליציה" אמר שר האוצר. "להכניס את ישראל למערכת בחירות זה חסר אחריות. להיכנס למערכת בחירות חמישית שלא תשנה שום דבר זה נזק כלכלי עצום. זה שיתוק של כל הפעילות הכלכלית והשלטון בישראל, זה הדבר האחרון שאנחנו זקוקים לו. אנחנו מעבירים שבוע אחרי שבוע החלטות וחקיקה. לקראת התקציב תמיד יש ריטואל שהח"כים משתוללים וכל אחד רוצה את כבשת הרש שלו".

ליברמן התייחס למחאתו של יו"ר ועדת הכלכלה, ח"כ מיכאל ביטון, ואמר כי הוא ביקש לדחות רפורמה ולא ביקש כסף. "הרפורמה בתחבורה הציבורית מצויינת ונכונה וזה ברור שיהיו עוד משברים וחיכוכים, אבל אנחנו נעביר את התקציב".

ליברמן אמר כי הוא אינו מכיר מגעים עם המפלגות החרדיות באשר לכניסה לקואליציה ושיש ספקולציות כאלה בתקשורת. "אני לא אהיה מוכן לשבת איתם, לפני הבחירות הודענו שהכוונה שלנו זה הקמת קואליציה וממשלה בלי ש"ס ויהדות התורה. זו ההתחייבות שלנו לבוחרים".

על לימודי ליבה לחרדים אמר: "ברור שאין מאה אחוז ואי אפשר לממש מאה אחוז, צריך לשים את זה במרכז השיח. זו רפורמה נכונה, היא לא רפורמה מפלגתית וסקטוריאלית. אנחנו רוצים שהמדינה תממן את מוסדות החינוך שמלמדים ליבה. אני רוצה קודם כל לשמור על הממשלה ועל הקואליציה כי האלטרנטיבה היא הרבה יותר גרועה. אני מקווה שאשכנע את חבריי לקואליציה לתמוך בשינוי של לימודי ליבה. זה לא נוגד את תורת ישראל ולא את המסורת היהודית. אין כאן סתירה עם המסורת היהודית".

שר האוצר הסביר כי ישראל מנסה להתכונן למשבר כלכלי אך ציין כי מצבנו טוב יחסית למדינות אחרות: "מחירי האנרגיה גבוהים בכל העולם, וגם החיטה. מדינת ישראל, יחסית לעולם, במצב טוב. כשיש צונאמי אז גם אנחנו נפגעים אבל מתמודדים עם זה טוב". על סוגיית הדיור אמר כי הממשלה מנסה לגבש תוכנית כוללת שיהיו בה מקסימום הבנות. "אני לא יכול להתחייב על תאריך, אבל עד סוף השנה תהיה ירידה במחירי הדירות ונשתלט על הגל התייקרות במחירי הנדל"ן".

הפופולריים