סמוטריץ': "מי ששותף לממשלה הזאת לא צריך להכניס אותו לבית כנסת"

"מי ששותף לממשלה - לא להכניסו לבית כנסת"

יו"ר הציונות הדתית בריאיון לכאן רשת ב: "אנשים שהפנו עורף לציבור צריכים להרגיש לא רצויים". השר כהנא הגיב - "מבייש את המושג ציונות דתית" • משרד המשפטים פרסם חוות דעת שתאפשר את חיבור המאחזים לחשמל • סער: "בהפעלת הלחץ על ח"כים מימינה לצאת מהממשלה היו מרכיבים פליליים"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שר התחבורה בצלאל סמוטריץ'
צילום: צילום: שריה דיאמנט, פלאש 90

המשבר בקואליציה: חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' אמר היום (שלישי) כי מי ששותף לממשלת בנט לא צריך להיכנס לבית כנסת. "אני טוען שמי ששותף לממשלה הזאת לא צריך להכניס אותו לבית כנסת", אמר יו"ר הציונות הדתית בריאיון ליגאל גואטה ורן בנימיני בכאן רשת ב. סמוטריץ' הוסיף: "אני חושב שאנשים שהפנו עורף לציבור צריכים להרגיש לא רצויים".

האזינו לריאיון המלא עם ח"כ סמוטריץ'

"מי ששיקר והונה ורימה וגנב קולות. מי שחבר לשמאל הקיצוני שפוגע בכל קודשי ישראל. מי שמכר את המדינה לתנועה האסלאמית ועכשיו הולך לעשות את אותו הדבר לתומכי הטרור ברשימה המשותפת בהחלט לא ראוי לבוא בקהל, זה הדבר הלגיטימי ביותר", אמר. 

על שר הדתות מתן כהנא, אמר סמוטריץ': "אני לא מבין למה מתן כהנא מגלגל עיניים לשמיים. הוא כועס שאינו רצוי בציונות הדתית.  שיקרת, הונית, גנבת קולות". חבר הכנסת סייג את דבריו: "אני מתאר תוצאה טבעית. מה תעדיף - שאין דין ואין דיין?". 

כהנא הגיב הערב לדברי סמוטריץ': "דרכו של סמוטריץ', המנהל מדיניות קיצונית של שריפת אסמים מביישת את המושג 'ציונות הדתית'. עכשיו הוא מנסה לשווק את פוליטיקת השנאה שלו לבתי הכנסת. לאמירות המשסעות האלו אין קונים. תחפש דרך אחרת להתמודד מול בן גביר ומעוז". 

משרד המשפטים פרסם חוות דעת שתאפשר את חיבור המאחזים לחשמל

משרד המשפטים פרסם היום חוות דעת המאפשרת עקרונית חיבור לחשמל של ישובים בעלי אופק הסדרה במאחזים, המכונים גם ההתיישבות הצעירה. שר המשפטים גדעון סער בירך על הצעד ואמר כי "מדובר במהלך חשוב כלפי אזרחי ישראל בהתיישבות הצעירה ואני מקווה שהמהלך המלא יושלם תוך פרק זמן סביר לאחר שממשלות ישראל בעבר נמנעו מלטפל בנושא".

ההודעה מגיעה כשבוע לאחר שח"כ ניר אורבך מימינה הציב בפני ראש הממשלה את חיבור המאחזים לחשמל כאחד התנאים להישארותו בממשלה. אורבך עצמו מיהר גם הוא לברך הבוקר על המהלך וכינה אותו החלטה חשובה: "שלב נוסף לחיבור ההתיישבות הצעירה לחשמל הושלם. אמשיך לפעול לחיבור", צייץ אורבך.

שר המשפטים אמר הבוקר כי בהפעלת הלחץ על חברי הכנסת של ימינה ועל סביבתם לצאת מהממשלה, יש מרכיבים בעייתיים ולפעמים אף פליליים. בריאיון לאילאיל שחר בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב, אמר סער כי "הטקסטים שנאמרו ליד ביתו של ח"כ ניר אורבך הם בגדר עבירות פליליות. כשמגדפים או מאיימים על ח"כים וסביבתם - יש פה ממד פלילי".

האזינו לריאיון עם השר סער לכאן רשת ב

סער ציין כי הוא אינו מתלהב מהתופעה של ניסיונות "לשחד" ח"כים ולשדלם לערוק תמורת הבטחות באשר לעתידם הפוליטי, בין אם הן יקוימו ובין אם לא. הוא העריך כי בסיעתו, תקווה חדשה, דברים כאלה לא יקרו. "תקווה חדשה היא סיעה מאוחדת ומלוכדת", ציין שר המשפטים. הוא אמר עוד כי הוא מקווה שסיעת ימינה התייצבה ושניתן יהיה להמשיך לקיים את הממשלה. "עם הקשיים, רצוי להמשיך קדימה".

על חילוקי הדעות בתוך הממשלה אמר סער: "היו אמירות לא טובות בעיניי בתקופה האחרונה. האמירה של לסקי הייתה מאוד חמורה. בסוף הממשלה מכריעה בהתאם לעמדותיי. אם זה היה הפוך, יכול להיות שהייתה לי בעיה".

חבר הכנסת ישראל כ"ץ מהליכוד אמר בתוכנית כי פרישתה של חברת הכנסת עידית סילמן לא תהיה האחרונה. הוא אמר כי ישראל היא מדינה דמוקרטית ודעת הקהל היא שתכריע. כ"ץ קרא לראש הממשלה נפתלי בנט להתפטר ולהודות בכישלונו ולאפשר לכנסת להקים ממשלה בראשות בנימין נתניהו. "אם יתבטלו כל החרמות, אפשר להקים ממשלה רחבה מאוד", אמר חבר הכנסת כ"ץ.

האזינו לריאיון עם ח"כ ישראל כ"ץ לכאן רשת ב

הרב הראשי תוקף את הורוביץ: "מנסים להבליט את העובדה שישראל מתנתקת מיהדותה"

הרב הראשי דוד לאו התייחס היום לסערת החמץ בבתי החולים, ואמר כי הוא "מבקש מכלל הציבור הישראלי להמנע מלהכניס חמץ לבתי החולים. גם מי שימצא בבית חולים בפסח טוב יהיה שירגיש שהוא במדינה יהודית".

האזינו להסכת עוד יום

הרב לאו כתב גם על הסערה הפוליטית והטלטלה בקואליציה שנגרמה בעקבות הסוגיה, ותקף את שר הבריאות ניצן הורוביץ: "בימים האחרונים עלתה לדיון שאלת הכנסת חמץ לבתי החולים, דבר שעד כה במשך שנים הקפידו על כך. המגמה היתה לאפשר למי שעל פי ההלכה אינו יכול להמצא במקום שמסביבו נמצא חמץ. להיות בימי הפסח בבתי החולים אינו דבר שנתון לבחירתו של אדם, ועל כן נדרשת מידה רבה של התחשבות וסובלנות.

"לצערי, היו שנצלו החלטה בעניין זה על מנת לנסות ולהבליט את העובדה שמדינת ישראל מתנתקת מיהדותה".

הפופולריים