פרסום ראשון: משלחת ירדנית תגיע לוועידה משותפת באילת

משלחת ירדנית תגיע לוועידה משותפת באילת

המשלחת, בראשות האחראי על אזור עקבה לעניינים כלכליים, תיפגש בין השאר עם נציגי עיריית אילת ומשרד החוץ. מטרת הפגישה: חידוש שיתופי פעולה שהחלו בעבר בתחומים שונים בין שתי הערים
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אילת
צילום: יעקב לדרמן, פלאש 90

פרסום ראשון: משלחת ירדנית בראשות האחראי על אזור עקבה לעניינים כלכליים, נאיף בח'ית, תגיע היום (רביעי) לאילת כדי להשתתף בוועידה של גורמים ישראלים וירדנים. בין המשתתפים בצד הישראלי - גורמים בעיריית אילת ומשרד החוץ. מטרת המפגש היא לחדש ולהתניע שיתופי פעולה שהחלו בעבר בתחומים שונים הקשורים לשתי הערים.

אחרי הסכם השלום בין המדינות נחתמו הסכמי שיתוף פעולה מקומיים באזור עקבה, אילת והערבה - והם אלו שהצדדים ינסו לחדש. הוועידה היא עוד אינדיקציה להתחממות ביחסים בין המדינות, שבחודשים האחרונים חתמו על כמה הסכמי שיתוף פעולה בתחום המים, החקלאות והגדלת הסחר של ירדן בשטחים הפלסטיניים. בחודש שעבר מלך ירדן, עבדאללה השני, נפגש באופן פומבי עם שר הביטחון בני גנץ.

הוועידה היום מתקיימת ברקע המתיחות של הימים האחרונים בשכונת שייח ג'ראח במזרח ירושלים, שגררה גם גינוי מצד הממלכה ההאשמית למה שכונה "הפרובוקציות של המתנחלים".

בחודש ספטמבר, כמה שבועות לאחר שסיים את תפקידו בתור שגריר ישראל בירדן, אמיר וייסבורד העניק ריאיון בלעדי לכאן חדשות, שבו סיכם שלוש שנים וחצי של כהונה בתקופה סוערת ומורכבת. וייסבורד סיפר על איבוד המובלעות, המשבר עם יורש העצר והמתח בין עבדאללה לנתניהו. "היה צריך לשקם אמון, אבל בסופו של דבר גם הצד השני רצה להחזיר את היחסים למסלול", השגריר היוצא סיפר. "אחרי כמה חודשים הדברים התחילו לעלות על פסים טובים".

הפופולריים