מצוקת העובדים הסיעודים | שקד: אנחנו במגעים עם מרוקו

מצוקת העובדים הסיעודים | שקד: במגעים עם מרוקו

שרת הפנים אמרה בדיון בוועדה לענייני עובדים זרים בכנסת: "יש לי שאיפה לפתוח את מרוקו לעניין הזה. התחלנו בגישושים ויש היענות גם מהצד השני. בזמן הקרוב יגיעו 2,000 עובדים מנפאל"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
איילת שקד, 13.06.21
צילום: צילום: יונתן זינדל פלאש 90

שרת הפנים איילת שקד חשפה היום (שני) בכנסת שהממשלה במגעים עם מרוקו לייבא עובדים זרים בתחום הסיעוד. בדיון בוועדה לענייני עובדים זרים על מצוקת העובדים בתחום אמרה שקד כי "אנחנו עוסקים בגיוס עובדים חדשים והסכמים ביליטרליים חדשים. יש לי שאיפה לפתוח את מרוקו לעניין הזה".

לדברי שקד, הממשלה התחילה בגישושים ויש היענות גם מהצד השני. עוד אמרה שרת הפנים כי בקרוב יגיעו 2,000 עובדים סיעודיים לבתי אבות מנפאל".

בחודש שעבר, שר הביטחון בני גנץ ביקר במרוקו, וחתם על הסכם לשיתוף פעולה ביטחוני בין שתי המדינות. ההסכם יסדיר את שיתוף הפעולה המודיעיני בין המדינות ויאפשר מיזמים משותפים של התעשיות הביטחוניות, רכש ואימונים משותפים. גנץ הודה למלך מוחמד החמישי ולשר ההגנה של מרוקו על תרומתם לחיזוק הקשרים בין המדינות והביע תקווה שהדבר יוביל להרחבת הסכמי הנורמליזציה באזורנו.

גורם ביטחוני אמר שבקרוב יהיו משלחות צבאיות שיגיעו ממרוקו לישראל. להערכתו בקרוב יהיו גם תרגילים משותפים בין המדינות. עוד אמר הגורם בתדרוך לעיתונאים כי להסכם לשיתוף פעולה ביטחוני, שנחתם במהלך ביקור המשלחת הישראלית בראשותו של שר הביטחון בני גנץ, חשיבות אסטרטגית, משום שישראל ומרוקו הן בעלות ברית של ארצות הברית.

סודות השלום | עוד יום

הפופולריים