אחרי המשבר: ארדואן דוחף לחימום היחסים עם ישראל

ארדואן דוחף לחימום היחסים עם ישראל

נשיא טורקיה אמר לבנט והרצוג כי הוא מעוניין להמשיך בדיאלוג בין טורקיה וישראל, שיכלול צעדים נוספים בוני אמון בין המדינות. מדובר בין השאר בשיחות נוספות בין בכירים טורקים לבכירים ישראלים, ואף אפשרות ולקיים פגישה עם גורמים ישראלים בכירים
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רג'פ טייפ ארדואן, נשיא טורקיה
צילום: צילום: אי-פי

אחרי שחרורם של הזוג אוקנין מאיסטנבול: נשיא טורקיה ארדואן הביע בשיחותיו עם הנשיא הרצוג ועם ראש הממשלה בנט רצון להתקדם ביחסים בין המדינות. היום (שישי) פורסם בהשבוע עם גאולה בכאן 11 שארדואן אף אמר לשני המנהיגים כי הוא מעוניין להמשיך בדיאלוג בין טורקיה לבין ישראל, שיכלול צעדים נוספים בוני אמון בין המדינות. מדובר בין השאר בשיחות נוספות בין בכירים טורקים לבכירים ישראלים, ואף אפשרות ולקיים פגישה עם גורמים ישראלים בכירים. בטורקיה מסמנים יעד להחזרת השגרירים במדינות. 

גורמים טורקים אמרו לאחר שיחתם של ארדואן, הרצוג ובנט שהם מאוד מעודדים ממה שהם שומעים מהצד הישראלי. בשיחה עם כאן חדשות אומרים הגורמים כי "אירועי אתמול הם פוטנציאל לשיפור יחסים משמעותי בין ישראל לבין טורקיה, כולל אפשרות של החזרת שגרירים". 

הפרחים לפקידים: מה גרם לבנט ולפיד לוותר על תמונת ניצחון? | פרשנות

אמש גורם ישראלי בכיר אמר לכאן חדשות כי ארדואן פתר את משבר מעצר הזוג הישראלי באופן אישי, ובעצם מבחינת ישראל וגם מבחינתו זה סימן לניסיון לפתוח דף חדש ביחסים בין המדינות. עוד דווח אמש כי יש גורמים בישראל שרואים בפרשה הזו ובעיקר בצורה בה הסתיימה, כצעד בונה אמון לקראת חיזוק היחסים.

הפופולריים