מ-1 בינואר:המשקאות ממותקים יתייקרו ב-25%

מ-1 בינואר: המשקאות הממותקים יתייקרו ב-25%

שר האוצר ליברמן חתם על צו שיטיל מס חדש על משקאות ממותקים מכל הסוגים
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
משקאות ממותקים
צילום: צילום: נתי שוחט, פלאש 90

שר האוצר אביגדור ליברמן חתם היום (חמישי) על צו שיטיל מס חדש על משקאות ממותקים מכל הסוגים. המס ייכנס לתוקף ב-1 בינואר 2022 אלא אם ועדת הכספים תשנה אותו עד אז באופן כלשהו. לפי הצו, המס יוטל גם על משקאות ממותקים בסוכר מוסף כמו קולה, וגם על משקאות הדיאט והזירו הממותקים בממתיקים מלאכותיים, וגם על מיצים טבעיים ללא סוכר מוסף שכן תכולת הסוכר בהם לרוב גבוהה מאוד.

על פי הצו, על משקה מתוק ששיעור הסוכר בו גבוה או שווה ל-5% , יוטל מס בסכום של שקל לכל ליטר. כלומר שעל שישיית בקבוקי קולה גדולים, שמכילה תשעה ליטרים, יתווספו תשעה שקלים למחיר. ביחס למחיר הנפוץ ברשתות השיווק כיום, המשמעות היא התייקרות של כ-25%.

בחודש אוגוסט חיילים בצה"ל פתחו בקמפיין רשת במטרה להחריג את משרתי החובה מהמס המתוכנן בחוק ההסדרים על שתייה ממותקת. בצעד חריג העלו חיילים רבים, רובם לוחמים ולוחמות, סרטונים באינסטגרם ובטיקטוק שבהם הם קוראים לשר האוצר ליברמן להחריג את צה"ל מהמיסוי.

לוחמת בגדוד קרקל, שמחזיקה בחשבון עם אלפי עוקבים, כתבה: ״אני חוזרת מהשטח לפלוגה ורק חושבת על הזירו. במילא קשה עם המשכורת הצבאית, אז להכפיל לנו את המחיר פי שניים? תעזבו לי את הזירו״. כמה חיילים יצרו קליפ ושרו - "זה לא כזה בריא, כי מה בריא כבר בצבא, זה מעביר לי את הרגע, תן שנייה להירגע". 

הפופולריים