סער מתחייב לקדם חוק לעונשי מינימום למחזיקים בנשק

סער מתחייב לקדם עונשי מינימום למחזיקים בנשק

שר המשפטים אמר שיש לערב את שב"כ באלימות במגזר הערבי: "אלה כבר צבאות של ממש. באלימות במגזר אי אפשר לטפל בללכת על הבהונות". עוד אמר סער בכנס ראשי רשויות: "הדרג המקצועי במשרד מתנגד לזה - לא אכפת לי"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בן 7 יורה ב-M16, מהדורה 2.11.2020
צילום: מהדורה 2.11.2020

האלימות במגזר הערבי | שר המשפטים גדעון סער מתכוון לקדם ביום ראשון חוק לעונשי מינימום למחזיקים בכלי נשק שלא כחוק ולערב את שב"כ בסוגיה, כך הוא הודיע הבוקר (חמישי) בכינוס ראשי רשויות בשדה בוקר. "המדינה עומדת לא מול ארגוני פשיעה, אלא מול צבאות פשיעה עם חיילים חמושים, מאוד מאוד חזקים", אמר סער. "לא הגיוני שמסתובבים כאלה היקפים מטורפים של נשק בלתי חוקי. אדם שסוחר ונתפס עם נשק לא חוקי צריך לשבת תקופה משמעותית בכלא".

עם זאת, אמר סער כי "הדרג המקצועי במשרד מתנגד לזה, הוא חושב שלא צריך להגביל את שיקול הדעת השיפוטי - לא אכפת לי". לדבריו, "באלימות במגזר הערבי אי אפשר לטפל בללכת על הבהונות. צריך לעשות פעולות שעד היום לא נעשו. המשטרה לבד לא תוכל להתמודד עם הסוגיה. אני בעד להכניס את שב"כ. צריך להחזיר ריבונות שנשחקה משך הרבה שנים".

שר המשפטים המשיך ואמר: "היום יש 40% אבטלה אצל הצעירים הערבים. מסלול המוביליות הכי טוב זה ארגוני הפשע. צריך לעשות דברים דרמטיים. יש לי הרבה שיחות על זה עם היועץ המשפטי. נשתמש בכלים כלכליים. עם הארגונים האלה צריך להגיע לכסף בסופו של דבר. בלי הירתמות של כל מערכות המדינה - חבל על הזמן. אני לא השר לביטחון הפנים, אבל מה שתלוי בי - אדחוף חזק. שומרי החוק במגזר הערבי משוועים לפעולה מיידית כי הם סובלים מכך, וגם כלל המדינה".

בתחילת השבוע דרש השר לביטחון הפנים עמר בר לב 2.5 מיליארד שקלים לטובת יישום התוכנית למיגור האלימות ברחוב הערבי. התקציב מיועד לשנה וחצי, עד סוף 2022.

הפופולריים