הרשות הפלסטינית: נחדש את המו"מ על העברת החיסונים מישראל

הרשות מחדשת את המו"מ על העברת החיסונים מישראל

על פי הודעת משרד הבריאות הפלסטיני, היום יוחזרו לישראל 90 אלף חיסונים שתוקפם עומד לפוג
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מבצע החיסונים ברשות הפלסטינית, 19.06.21
צילום: צילום: כלי תקשורת פלסטינית

משרד הבריאות הפלסטיני הודיע היום (ראשון) כי יחדש את המשא ומתן עם משרד הבריאות בישראל ועם חברת התרופות פייזר, כדי לממש את ההסכם שהושג בעניין העברת החיסונים לקורונה לרשות הפלסטינית. על פי הודעת המשרד, היום יוחזרו לישראל 90 אלף חיסונים שתוקפם עומד לפוג.

ביום שישי בבוקר דווח כי ישראל תעביר לרשות הפלסטינית יותר ממיליון חיסונים נגד קורונה שתוקפם עומד לפוג בקרוב ובתמורה תקבל מנות חיסון מתוצרת "פייזר" שיועדו לרשות. משלוח ראשון ובו כמאה אלף מנות חיסון הועבר זמן קצר לאחר מכן דרך מעבר ביתוניא.

אולם כבר בשעות הערב הודיע ראש הממשלה הפלסטיני מוחמד אשתייה כי הוא מבטל את העברת החיסונים מישראל לרשות, בטענה שהמשלוח "לא עומד בתנאי ההסכם". בהודעה שנמסרה מטעמו נכתב כי "הממשלה לא מסכימה לקבל משלוחים של חיסונים שתוקפם יפוג בקרוב, כפי שנכתב בהודעת ממשלת ישראל".

בתוך כך, משרד הבריאות ברמאללה דיווח היום כי עד כה התחסנו 446 אלף פלסטינים בגדה המערבית וברצועת עזה נגד קורונה. ככל הנראה, יותר מ-100 אלף פועלים פלסטינים שחוסנו בשטח ישראל כלולים גם הם במניין זה. על פי הודעת משרד הבריאות בעזה, ברצועה בלבד חוסנו עד כה כ-55 אלף איש.

הפופולריים