ח"כ תומא-סלימאן על המחבל שרצח את משה תמם: "אדם שריצה עונש ושילם מחיר כבד"

ח"כ תומא-סלימאן על רוצח משה תמם: שילם מחיר

ח"כ מהרשימה המשותפת סירבה להתייחס לתעודה שהעניקה בל"ד למחבל אבו-מוך: תתקשרו לבל"ד • 7 ימים לפקיעת המנדט, ח"כ מיכל וולדיגר מהציונות הדתית: כל הסכמה של נתניהו עם סער או בנט מקובלת עלינו • ח"כ אופיר סופר: אין היגיון דמוקרטי שבנט יהיה רה"מ, בחיים לא היתה סיטואציה כזאת
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עאידה תומא סלימאן
צילום: שמוליק גרוסמן, דוברות הכנסת

חברת הכנסת עאידה תומא-סלימאן סירבה הבוקר (שלישי) להתייחס לפרסום ב"מקור ראשון", לפיו בשבוע שעבר העניקה משלחת של חברי מפלגת בל"ד תעודת הוקרה למחבל רושדי אבו-מוך, שהיה שותף לרצח החייל משה תמם ושוחרר לאחרונה ממאסר של 37 שנים. בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן אמרה חברת הכנסת "כדאי מאוד להתקשר למישהו מבל"ד ולשאול אותם. זה אדם שריצה עונש, יצא ושילם מחיר מאוד כבד על התנגדותו לכיבוש".

"אני חושבת שזה לא מה שבראש של החברה שלנו", הוסיפה ח"כ תומא-סלימאן. "אני חשבתי שאני מגיעה לריאיון עם איש תקשורת, לא עם מישהו שמייצג את החברה הישראלית ורוצה להתווכח איתי. הגיע הזמן שתעשו את העבודה שלכם כאנשים שמחפשים את האמת. אנחנו נגד הכיבוש, אנחנו חושבים שהכיבוש מדכא עם שלם. העם הפלסטיני משלם מחיר כבד, אבל גם הציבור במדינת ישראל משלם מחיר מאוד כבד", הוסיפה תומא-סלימאן.

ח"כ תומא סלימאן התייחסה גם למגעים הקואליציוניים ואמרה כי תמיכת סיעתה בממשלת השינוי אינה מובטחת, אם כי לא פסלה זאת באופן גורף: "אנחנו מתנגדים לממשלה בראשות בנט. צריך להוציא את נתניהו מבלפור, אך השינוי שצריך לקרות במדינה הוא לא רק פרסונלי, אלא ערכי. הצבעה על ממשלה כרוכה בקווי יסוד. עדיין לא ברור אם המנדט יעבור לגוש השינוי, מוקדם לדעת איך נצביע".

בתוך כך ח"כ אופיר סופר, המשוריין בליכוד מטעם הציונות הדתית, התייחס להצעה שנתניהו יפנה את כיסא ראש הממשלה לנפתלי בנט לתקופה של שנה. בריאיון לתוכנית "קלמן ליברמן" בכאן רשת ב, אמר חבר הכנסת סופר כי "לפי קווי היסוד לא צריכה להיות שום בעיה, אך יותר נכון שמי שהביא 30 מנדטים יהיה ראש הממשלה. אין פה היגיון דמוקרטי, בחיים לא היתה סיטואציה כזאת".

ח"כ סופר הוסיף כי "לנפתלי בנט אין בעיה לנהל משא ומתן עם השמאל, אבל לנהל משא ומתן עם נתניהו לכאורה זה בעייתי. אני מתקשה לראות אותו ואת סער יושבים בממשלת שמאל שלא קשורה אליהם בכלום. אנחנו לא אויבים של בנט, אבל התפצלנו על רקע ההתנהלות הזו". קודם לכן, אמרה ח"כ מיכל וולדיגר מהציונות הדתית, לאריה גולן בכאן רשת ב כי "כל מה שנתניהו יגיע להסכמה עם סער או בנט מקובל עלינו, צריך ממשלת ימין הומוגנית".

אתמול פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי ראש הממשלה בנימין נתניהו העביר מסר לבנט וסער לפיו הוא מוכן לוויתורים כדי להקים ממשלה. "מוכן לזוז לשנה מהתפקיד", מסר. "לא ניתן לשמאל להקים ממשלה".

אתמול ציין בנט כי הפערים במשא ומתן להקמת ממשלת אחדות אינם קטנים "גם בענייני מהות בתחומי המשפט וההתיישבות", והוסיף: "אנחנו עומדים על זה שהממשלה תשקף את הרכב הכנסת. אני לא יכול להבטיח שהמאמצים יישאו פרי". גם יו"ר תקווה חדשה גדעון סער, התייחס לקשיים במשא ומתן להקמת ממשלת אחדות. בפתח ישיבת סיעתו אמר סער: "גם היום איני יכול לומר אם תקום, אבל חשוב למצות את הניסיון הזה. לא בכל מחיר".

הפופולריים