פרסום ראשון: משלחת מצרית נכנסה היום לרצועת עזה ודנה בעסקת שבויים בין ישראל לחמאס

המשלחת המצרית בעזה דנה בעסקת שבויים עם ישראל

מקורות פלסטינים: המצרים מנסים לצמצם פערים, "במגעים כעת יש תקווה חדשה" • מקור בחמאס לכאן חדשות: לפי שעה אין התפתחות חדשה בסוגיית השבויים והנעדרים
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גבול רצועת עזה
צילום: צילום: פאדי פאהד, פלאש 90

פרסום ראשון: משלחת מהמודיעין המצרי ביקרה היום (שלישי) ברצועת עזה במטרה לדון עם חמאס בדרכים לקדם עסקה להשבת נעדרים וגופות חיילים עם ישראל. כך פורסם היום בחדשות בערב בכאן 11. מקורות פלסטיניים אמרו כי המצרים מנסים לצמצם פערים - "במגעים כעת יש תקווה חדשה". מנגד, מקור בחמאס אמר לכאן חדשות: לפי שעה אין התפתחות חדשה בסוגיית השבויים והנעדרים. 


המשלחת המצרית נשארה בעזה במשך כמה שעות, בין החברים בה מחזיק התיק הפלסטיני במודיעין המצרי אחמד עבד אל-חאלק, ואיש המודיעין המצרי סאמח נביל. המשלחת נכנסה לעזה מישראל ויצאה משם חזרה לישראל.

זהו סבב שיחות שני שהמודיעין המצרי מוביל בשבועות האחרונים. בפעם הקודמת הוא נפגש עם בכירי חמאס בקהיר בשבוע שלפני הבחירות בישראל. לדברי מקורות פלסטיניים, בפגישה האחרונה של המצרים עם הצדדים הייתה "תקווה טובה יותר" כלשונם. 

שר הביטחון בני גנץ אמר היום כי המפתח לצמיחה ברצועת עזה מצוי בהשבת הבנים ושמירת השקט.השר גנץ אמר כי ישראל לא תתערב בהחלטות הפוליטיות של הפלסטינים אך לא תסכים לעבוד עם חמאס. "אני מקווה שהפלסטינים ידעו לעשות את החישובים הנכונים עבורם", אמר גנץ בטקס חילופי מתאם פעולות הממשלה בשטחים.

עוד לפני הפגישה, בישראל אמרו שהפערים עדיין גדולים, והדרישה של חמאס שישראל תשחרר מאות אסירים עם דם על הידיים היא בליבת המחלוקת. גם מקור בחמאס אמר היום לכאן חדשות שלפי שעה אין התפתחות חדשה בסוגיה הזו.

בישראל יש מי שסבור שיחיא סינוואר -  אחרי שמעמדו התערער קצת בבחירות האחרונות אפילו שקיבל מנדט מחודש להנהיג את חמאס בעזה לארבע השנים הקרובות - ירצה להביא הישגים חדשים, אולי זה מה שיגמיש אותו קצת, ואם לא זה אז אולי תחלואת הקורונה שנוסקת בעזה – כבר מעל 14 אלף חולים מאומתים ובכל יום מצטרפים כאלף חדשים.

מתאם פעולות הממשלה בשטחים לשעבר אלוף כמיל אבו רוקון, אמר בראיון בלעדי שפורסם בשבוע שעבר בחדשות הערב בכאן 11 כי הוא ימליץ שלא לאפשר לרשות הפלסטינית לקיים בחירות במזרח ירושלים. האלוף אבו רוקון, שסיים את תפקידו בצה"ל השבוע, הזהיר כי אם חמאס ינצח בבחירות, ישראל תפסיק את התיאום הביטחוני עם הרשות הפלסטינית ואת כל הקשרים עמה.

מנגנוני הביטחון של הרשות הפלסטינית הוציאו מחברון בשבוע שעבר שני ישראלים מדרום הארץ שנכנסו לעיר לעשות קניות, והעבירו אותם לידי כוחות הביטחון של ישראל במסגרת התיאום הביטחוני בין הצדדים. השניים נכנסו לאזור שבשליטה פלסטינית בחברון.  

צה"ל אוסר כבר שנים על כניסת אזרחים ישראלים יהודים לשטחי הרשות הפלסטינית למעט חריגים ובהיתר מראש.  שני הישראלים סיפרו כי עשו עצירה במקום - כדי לעשות קניות כאמור – בעת שהיו בדרכם למערת המכפלה שנמצאת באזור שבשליטת ישראל בעיר ורצו לבקר גם בקבר ישי ורות בתל רומיידה.

הפופולריים