על בריקדות: אברכים התבצרו בישיבה בירושלים, המשטרה פרצה למקום ועצרה 20 צעירים

על בריקדות: אברכים התבצרו בישיבה בירושלים

בפעולת אכיפה בשכונת סנהדריה נתקלו השוטרים בדלת נעולה וחסומה בשולחנות וכיסאות, ובפנים עשרות צעירים • השר כ"ץ על האכיפה במגזר החרדי: "אי אפשר לאכוף בניגוד לרצון הציבור, אכיפה לא קיימת מכל מיני סיבות"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פריצה לישיבה בסנהדריה - 19.1.2021
צילום: צילום: המשטרה

חשיפת נתוני האכיפה במגזר החרדי בסגר - כוחות משטרה גדולים הגיעו הבוקר (שלישי) לישיבה שפעלה בניגוד להנחיות בשכונת סנהדריה בירושלים, ונתקלו בדלת נעולה ומבוצרת. השוטרים פרצו למקום בו שהו עשרות צעירים מתפללים. בפעולת האכיפה נעצרו 20 צעירים, ביניהם אחד שנשא סכין ותרסיס פלפל. 

שר האוצר ישראל כ"ץ התייחס הבוקר לנתונים המקוממים שלפיהם אכיפת תקנות הקורונה ביישובים שבהם התחלואה הגבוהה ביותר היא הנמוכה ביותר, ואמר כי "בעולם המערבי אי אפשר לאכוף בניגוד לרצונו של הציבור". 

האזינו לריאיון עם ישראל כ"ץ בכאן רשת ב

את הדברים אמר כ"ץ בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב. "אם באופן כללי לא מקיימים את הכללים אז קשה לאכוף", אמר. "בעולם המערבי אי אפשר לאכוף בניגוד לרצון כלל הציבור. אכיפה לא קיימת מכל מיני סיבות. אין אכיפה אקטיבית אם הציבור לא מקבל את זה".

על הפרת ההנחיות במגזר החרדי אמר כ"ץ כי "יש שם פריצת גדר והמנהיגות הרוחנית שלהם חייבת להבין שנשמרתם מאוד לנפשותיכם זה לא סתם ביטוי. צריך לדרוש הקפדה על כל הכללים. אפשר להצביע על חרדים, ערבים וצעירי ת"א - כולם הפרו".

על פי הנתונים שנחשפו אתמול, למרות שיעורי התחלואה הגבוהים, האכיפה במגזר החרדי נמוכה באופן יחסי משאר חלקי הארץ, והאכיפה הנוקשה ביותר נמצאת דווקא ביישובים הערביים. מנתוני הדוחות, שניתנו בין 12-1 בינואר ופורסמו אתמול בחדשות הערב, עולה כי בבני ברק חולקו 2.6 דוחות לאלף נפש. מדובר בשיעור נמוך יותר מערים רבות, ובהן: תל אביב (5.6 דוחות לאלף נפש), באר שבע (5.15), ראשון לציון (4.3), הרצליה (3.8) ונתניה (3.2).

בעקבות הפרסום, השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה יזמן למשרדו את מפכ"ל המשטרה קובי שבתאי לדיון חירום מחר על מדיניות האכיפה, ובמטרה לתגברה בערים האדומות.

הפופולריים