בכחול לבן קוראים לגנץ: בקש מאשכנזי לעמוד בראשות המפלגה

בכחול לבן קוראים לגנץ: בקש מאשכנזי לעמוד בראש
עמיר פרץ פורש: לא אכהן בכנסת הבאה - אמשיך לפעול למען הציבור הישראלי מתוך אהבת אדם • חולדאי: אציע לעבודה להצטרף ל"ישראלים" • ח"כ מרב מיכאלי: פרישתו חשובה מאוד לניסיון להציל את מפלגת העבודה • נתן דטנר מצטרף למפלגה בראשות דני יתום - ישובץ ברביעיה הראשונה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בני גנץ במסיבת עיתונאים של כחול לבן בכפר המכבייה, 07.03.20
צילום: צילום: תומר נויברג, פלאש 90

ביקורת חריפה בכחול לבן כלפי יו"ר המפלגה, בני גנץ, לאחר קריאתו לאיחודים. ח"כים בסיעה וראשי מטות במפלגה מבקרים את גנץ על כך שאינו מבקש מגבי אשכנזי לעמוד בראשות המפלגה במקומו. כך פורסם היום (רביעי) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב.

לטענת אותם ח"כים וראשי מטות, הצבת אשכנזי בראש תאפשר זריקת מרץ ציבורית והתחדשות, שאולי תחזרנה חלק מהמצביעים שעזבו אותה. לדבריהם, במקום להציע ויתורים על ההובלה לראשי מפלגות אחרות, ראוי היה להציע ויתור שכזה לאשכנזי שנשאר נאמן לגנץ גם בשעתה הקשה של המפלגה.

אחרי שגנץ תקף את ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בנאומו שלשום, וקרא לאיחוד בגוש המרכז-שמאל, אמר אתמול יו"ר כחול לבן בריאיון לתוכנית קלמן-ליברמן בכאן רשת ב: "אני לא משלה את עצמי שאהיה ראש הממשלה בבחירות לכנסת ה-24. עניין המקום הראשון הוא לא הסיפור".

עמיר פרץ פורש מהחיים הפוליטיים

יו"ר העבודה עמיר פרץ הודיע הבוקר שלא יתמודד בבחירות הקרובות: "לא אכהן בכנסת הבאה". זאת, כמה שבועות לאחר שהודיע שלא יתמודד על ראשות מפלגת העבודה.

בהודעה שפרסם נכתב: "אמשיך לפעול למען הציבור הישראלי מתוך אהבת אדם ואמונה גדולה בצורך לקרב בין כל חלקי העם, בשעה שהקרע הפנימי מאיים למוטט את היסודות עליהן בנויה החברה הישראלית".

יו"ר מפלגת הישראלים, רון חולדאי, קרא למםלגת העבודה לחבור למפלגתו תחת יו"ר נבחר חדש: "מאחל הצלחה לעמיר פרץ עם פרישתו מהחיים הפוליטיים. עמיר, מדינת ישראל חייבת לך הרבה. אני מאחל לך בריאות איתנה והנאה עם המשפחה (ובעיקר עם הנכדים). לאחר שמפלגת העבודה תבחר הנהגה חדשה, אציע ליו"ר החדש/ה לחבור אלינו כדי לבנות יחד אלטרנטיבה שלטונית ערכית וחזקה".

ח"כ מרב מיכאלי הגיבה על הודעתו של פרץ: "פרישתו היום חשובה מאוד לניסיון להציל את מפלגת העבודה ולאחד את השורות בה. אני מאחלת לעמיר בהצלחה. עכשיו הוא צריך למשוך את הערעור שלו על החלטת בית המשפט ולאפשר למפלגת העבודה פריימריז והתחלה חדשה".

מיכאלי התייחס בתוכנית "קלמן וליברמן" בכאן רשת ב לפרישתו של פרץ מהעבודה, וגם מתחה עליו ביקורת: "צריך לסיים את המהלך המשפטי שפרץ כופה על המפלגה כדי לאפשר לה את ההתחלה החדשה שהיא זקוקה לה".

האזינו לריאיון המלא עם ח"כ מרב מיכאלי, בכאן רשת ב

בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן, אמרה מיכאלי כי אינה דנה כעת בחיבורים אפשריים עם מפלגות אחרות: "כשאני אהיה בראש נדבר. אחד המאבקים שלי הוא שתהיה מפלגה שתוכל לעשות את הדבר הנכון לטובת מדינת ישראל. אם זה יכלול חיבורים - אז חיבורים. קודם שיהיו פריימריז".

יו"ר האופוזיציה ויו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, הגיב על הודעתו של פרץ, וצייץ בטוויטר: "למרות חילוקי הדעות בנינו היית תמיד שליח ציבור אמיתי. מכבד מאוד את החלטתך לא להתמודד לכנסת הקרובה מתוך תחושת האחריות הגדולה כפי שציינת. כך ראוי".

בזמן כהונתו של פרץ כיו"ר העבודה, המפלגה הגיעה לשפל במעמדה כשלפי הסקרים היא אינה עוברת את אחוז החסימה. בתחילת החודש, בית המשפט המחוזי בתל אביב דחה את עמדתו של פרץ, וקיבל את עתירתה של חברת הכנסת מרב מיכאלי, לפיה מפלגת העבודה תיקבע את רשימת המועמדים לכנסת הבאה ואת העומד בראשה בפריימריז.

זמן קצר לאחר הכרעת בית המשפט הודיעה מיכאלי על כוונתה להתמודד על ראשות מפלגת העבודה. היא כתבה בחשבון הטוויטר שלה: "אני מודיעה על התמודדותי על תפקיד יו״ר מפלגת העבודה, כי הגיע הזמן להחזיר את האמת לפוליטיקה". 

נתן דטנר מצטרף למפלגתו של דני יתום

השחקן והבמאי נתן דטנר מצטרף למפלגת ותיקי ישראל של דני יתום, וישובץ ברביעיה הראשונה. יו"ר המפלגת יתום מסר: "כניסתו של נתן דטנר למגרש הפוליטי הינה אבן דרך במערכת הבחירות הזו. לראשונה בתולדות המדינה, יהיה נציג לעולם התרבות שחי ופעל למענו ולמען הקהל שהוזנח בשנים האחרונות. אני גאה ומודה לו שהסכים להצטרף למאבק החשוב למען שמירת התרבות ולמען הקהל הרחב שרבים ממנו הם ותיקי ישראל".

הפופולריים