סעודיה אישרה: חברות תעופה ישראליות יוכלו לטוס בשטחה בדרך לאמירויות

חברות התעופה הישראליות יוכלו לנחות בדובאי

האישור הסופי לנתיב הטיסה התקבל לאחר שיחות של יועץ טראמפ ג'ארד קושנר בסעודיה. מוקדם יותר הבהירו השלטונות באיחוד האמירויות - כל עוד אין אפשרות לטוס מעל סעודיה, לא תתאפשר נחיתה בדובאי • החברות הישראליות מתוכננות להטיס בדצמבר עשרות אלפי ישראלים לבירה האמירתית
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דובאי, בורג' חאליפה
צילום: צילום: אי-פי

סעודיה אישרה: חברות תעופה ישראליות יוכלו לטוס בשטחה בדרך לאמירויות. מוקדם יותר היום (שני) הבהירו השלטונות באיחוד האמירויות למשרד התחבורה בישראל ולחברות התעופה הישראליות שכל עוד לא ניתנת אפשרות טיסה מעל סעודיה, הם לא מאפשרים בשום מקרה נחיתה בדובאי. 

הנושא הועבר לטיפול משרד החוץ, שקיים שיחות בנושא מול הסעודים. האישור הסופי התקבל אחרי שיחות בסעודיה של ג'ארד קושנר, יועצו הבכיר של הנשיא טראמפ. ארצות הברית הבטיחה בעבר לישראל כי אכן אישור כזה יתקבל. 

חברות ישראייר, ארקיע ואל על מתוכננות להטיס בדצמבר עשרות אלפי ישראלים לדובאי. לפי הסכם התעופה בין ישראל לאיחוד האמירויות, אם צד אחד לא יכול לטוס, מינהל התעופה הישראלי יכול לאסור גם על החברות הזרות לטוס בקו זה, טיסות שכבר מופעלות, בין השאר, על ידי חברת פליי דובאי.

בתחילת חודש ספטמבר, יועצו של נשיא ארצות הברית ג'ארד קושנר הודיע בתדרוך לעיתונאים כי סעודיה ובחריין הסכימו לפתוח את המרחב האווירי שלהן לכל הטיסות לכיוון מזרח, לאחר שעד אז דווח כי יתאפשרו טיסות בשמי שתי המדינות רק מישראל לאיחוד האמירויות ומהאמירויות לישראל. המהלך צפוי לקצר משמעותית את זמן הטיסה של חברות תעופה ישראליות לאסיה. ההערכה היא שהדבר יקצר בין שעתיים לשלוש שעות ממשך הטיסות לכיוון מזרח.

"זה כאילו גרמנו להתפרצות אופטימיות", אמר קושנר. "אנחנו רואים שמדינות עושות את הדבר הכי טוב לאינטרס שלהן. הן לא יעצרו את עצמן, ויגרמו לכך שהכל יתקע בבוץ. כשטראמפ הגיע, המזרח התיכון היה בבלגן".

הפופולריים