הממשלה אישרה את מינוי החשב הכללי באוצר ומנכ"ל משרד רה"מ החליפי

הדיל בין גנץ ונתניהו: אושרו מינויי הבכירים

רואה החשבון יהלי רוטנבראג מונה לחשב הכללי והוד בצר מונה למנכ"ל משרד הראש הממשלה החליפי • בעקבות העסקה בין נתניהו לגנץ על מינויים בממשלה שעוררה זעם בכחול לבן, שר המשפטים ושר התקשורת החרימו את הישיבה • לצד הזעם, בכחול לבן מתכוונים להביא שורה של מינויים לאישור הממשלה. בכיר במפלגה: בג"ץ יכריע בקרוב בכל המינויים שקשורים למערכת המשפט
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גנץ ונתניהו
צילום: צילום: אלכס קולומויסקי, פלאש 90

אחרי הדיל בין הליכוד לכחול לבן: הממשלה אישרה הבוקר (ראשון ) את מינויו של רואה החשבון יהלי רוטנברג לחשב הכללי באוצר ואת מינויו של הוד בצר למנכ"ל משרד ראש הממשלה החליפי. על רקע המתיחות בכחול לבן בעקבות ההסכמה בין בני גנץ לראש הממשלה בנימין נתניהו בנוגע למינויים בממשלה, מחרים שר המשפטים, אבי ניסנקורן, את ישיבת הממשלה שבה עולים לאישור המינויים.

במפלגתו של גנץ כועסים על כך שהעסקה כוללת מינוי חשב כללי ומנכ"ל למשרד ראש הממשלה החליפי, אך לא מנכ"ל למשרד המשפטים, וכינו אותה ביום שישי האחרון: "התקפלות מפוארת".

החלטת ניסנקורן מצטרפת להודעת שר התקשורת יועז הנדל שגם מתכוון להחרים את הישיבה היום,  בשל "סדר יום לא ענייני" לדבריו. לצד זאת, בכחול לבן מתכננים להביא שורה של מינויים נוספים לממשלה בשבועות הקרובים עוד לפני המינוי של מנכ״ל משרד המשפטים. בכיר במפלגה: בג"ץ יכריע בקרוב בכל המינויים שקשורים למערכת המשפט. עד אז ניקח מה שיתנו לנו, אין סיבה להמשיך לעכב מינויים.

"דגל לבן" - סדרת הכתבות החדשה על הקריסה הפוליטית של כחול לבן

מקורב לגנץ הבהיר כי יש צורך במינוי חשב כללי. "בעוד שבועיים תיפול ההחלטה אם הולכים לבחירות או לא, ועד אז נתקדם בצעדים טקטיים ונשיג הישגים קטנים כמו הפעם", הוסיף המקורב.

החשב הכללי החדש, יהלי רוטנברג

מנכ"ל משרד רה"מ החליפי, הוד בצר

הפופולריים