יו"ר סיעת ש"ס תוקף את גמזו: "מה זו התשובה האומללה הזו? הוא איבד את השכל?"

יו"ר סיעת ש"ס נגד גמזו: "הוא איבד את השכל?"

ח"כ מיכאל מלכיאלי התייחס לדברי ממונה הקורונה בנוגע לפיזור החתונה אתמול בגבעת זאב ולעימות בין השוטרים למשתתפים • מלכיאלי על בתי הכנסת: "אדון גמזו כבר כמה חודשים עוסק רק בבתי כנסת - זו התעסקות אובססיבית"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
החתן והחוגגים בחתונה בגבעת זאב אחרי שהמשטרה ניסתה לפזר אותם, 14.10.2020
צילום: צילום: פלאש 90

יו"ר סיעת ש"ס, ח"כ מיכאל מלכיאלי, המשיך לתקוף היום (חמישי) את התנהלות השוטרים בזמן פיזור החתונה שהתקיימה בגבעת זאב בניגוד להנחיות קורונה, ואמר: "בסרטונים אתמול רואים בריונות, אכזריות וקריעה של עוד חלק באמון שכבר לא קיים בין האזרחים לבין משטרת ישראל ומשרד הבריאות". את הדברים אמר מלכיאילי בריאיון לירון דקל וחיים לוינסון בכאן רשת ב.

האזינו לריאיון המלא של ח"כ מיכאל מלכיאלי מש"ס, בכאן רשת ב

מלכיאלי תקף גם את ממונה הקורונה הפרופסור רוני גמזו על דבריו אתמול, ואמר "התפלאתי מאוד שגמזו התנצל. רצף הכישלונות של האיש הזה גרוע מגרוע. מה זו התשובה האומללה הזו? הוא איבד את השכל? הוא תרם לחוסר האמון". מלכיאלי תקף את גמזו גם בנושא התפילות ואמר כי "אדון גמזו כבר כמה חודשים עוסק רק בבתי כנסת - זו התעסקות אובססיבית".

יו"ר סיעת ש"ס הוסיף כי "הייתה שם התקהלות. תפקיד המשטרה לבוא לפזר ולתת קנסות - לא להיכנס לבית פרטי בלי היתר כפי שהם עשו אתמול. אני מצפה ממשטרת ישראל להתנהג כמו בני אדם. אני מגנה 15 יס"מניקים שנכנסים לבית והחתן והכלה יוצאים עם דם. ככה לא ננצח את המחלה - להוציא בחתונה אנשים עם דם? מה זה זירת פשע?"

מלכיאלי גם התייחס נקודתית לאכיפה במגזר החרדי ואמר: "המשטרה מפעילה כוח לא סביר במגזר החרדי. לא ראיתי בתל אביב שלוקחים ילד בן 11 וסתם מפרקים עליו עצבים. שוטר הולך נותן לו בעיטה בראש וממשיך הלאה - יש הפקרות של המשטרה במגזר החרדי". יחד עם זאת מלכיאלי ביקש להבהיר כי "אנחנו לא מצדיקים מי שעובר על החוק, ומתחננים מאנשים לשמור על ההנחיות".

אתמול נשמעו תגובות זועמות נגד התנהלות המשטרה בפיזור החתונה מצד חברי כנסת חרדים, בהם יו"ר ש"ס השר אריה דרעי וראשי יהדות התורה משה גפני ויעקב ליצמן. שני דברים הוסיפו כנראה לכעס של הח"כים החרדים בנוגע לאירוע בגבעת זאב. הראשון - דחייה של הצעת חוק שקידמה יהדות התורה להקים ועדת חקירה פרלמנטרית שתעסוק ביחס המשטרה לציבור החרדי – לאחר שרוב של חברי כנסת במליאה הצביע נגד.
השני - דחיית הבקשה להקים ועדת משנה בוועדת הפנים של הכנסת שתעסוק ביחס המשטרה לציבור החרדי ושבראשה יעמוד ח"כ חרדי. לטענת יהדות התורה, יו"ר ועדת הפנים מיקי חיימוביץ מכחול לבן סירבה לבקשתם.

הפופולריים