ביקורת בקואליציה על הפרטים החסויים של ההסכמים בין ישראל לאמירויות ובחריין

ביקורת בקואליציה על ההסכם עם איחוד האמירויות

ח"כ משה ארבל מש"ס הגיש לרה"מ שאילתה רשמית, ובה שאל בעניין הבנייה ביו"ש והאפשרות של הקמת מדינה פלסטינית: "אנחנו חייבים לדעת מה המחיר שאנחנו אמורים לשלם על ההסכם"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מטוס אל על בדרך לוושינגטון לקראת חתימת הסכם עם האמירויות 13.9.2020
צילום:

יום לפני טקס החתימה בבית הלבן, בתוך הקואליציה נשמעת ביקורת על הפרטים החסויים בהסכמים בין ישראל לאיחוד האמירויות ובחריין. ח"כ משה ארבל מש"ס הגיש לראש הממשלה שאליתה רשמית בנושא.

בשאליתה העלה ח"כ ארבל שתי שאלות. הראשונה - האם נתניהו הסכים להקפיא את הבנייה ביהודה ושומרון בתמורה להסכמים עם מדינות המפרץ? השאלה השנייה - האם נתניהו נתן הסכמה להקמת מדינה פלסטינית?

ארבל אמר היום (שני) כי "ראוי שחברי הכנסת ואזרחי המדינה יעודכנו האם בתמורה לנורמליזציה הסכימה הממשלה להקפיא או לצמצם את הבנייה ביהודה ושומרון ובירושלים או הסכימה להקמת מדינה פלסטינית". בריאיון לכאן רשת ב הוסיף: "טרם קיבלתי תשובות, אבל אני מצפה לשקיפות מוחלטת. יש הקפאה מתמשכת בבנייה ביהודה ושומרון, ואנחנו חייבים לדעת מה המחיר שאנחנו אמורים לשלם על ההסכם".

ראש הממשלה בנימין נתניהו המריא אמש עם המשלחת הישראלית לוושינגטון, לקראת טקס החתימה על הסכם הנורמליזיציה בין ישראל לאיחוד האמירויות שיתקיים בבית הלבן. טרם ההמראה אמר ראש המוסד יוסי כהן לכאן חדשות כי הוא "מקווה שיהיו עוד מדינות, אנחנו עובדים על זה".

גם בעת ההמראה לא פורסם דבר ההסכם או פרטיו, ולא ברור אם ייחתם עם האמירויות הסכם שלום או נורמליזציה. בניגוד לטיסות רגילות של ראש הממשלה, טרם העלייה למטוס נתניהו לא מסר הצהרה או ענה לשאלות העיתונאים.

הפופולריים