גורם בכחול לבן: נשקול את הצעת הפשרה של האוזר

גורם בכחול לבן: נשקול את "פשרת האוזר"

שיחות המו"מ בין המפלגות צפויות להתחדש מחר • הצעת יו"ר ועדת חוץ וביטחון כוללת הסכמה על תקציב ל-100 הימים הבאים והקמה מיידית של ועדה לבחינת מינוי בכירים. גורם בליכוד: כחול לבן לא השיבה על ההצעות • הממשלה לא תכונס מחר לישיבתה השבועית
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו, בני גנץ
צילום: צילום: כאן חדשות

יומיים למועד פיזור הכנסת: גורם בכחול לבן אמר הערב (שבת) לכאן חדשות כי מפלגתו תשקול את הצעת הפשרה של חבר הכנסת האוזר - אם תעלה ברצינות במו"מ בינם לבין הליכוד. אולם אותו גורם אומר כי אינו בטוח שמדובר ברעיון שיתמכו בו. הממשלה לא תכונס מחר לישיבתה השבועית.

הצעתו של יו"ר ועדת חוץ וביטחון כוללת ארבעה עקרונות מרכזיים: הראשון, תמיכה בחוק האוזר לדחייה במאה ימים של פיזור הכנסת; השני - הסכמה על תקציב וחוק הסדרים בתוך מאה ימים שייצבו את הכלכלה הישראלית; השלישי - הקמה מיידית של ועדה לבחינת מינוי בכירים עליה התחייבו הליכוד וכחול לבן בהסכם הקואליציוני; והרביעי - התמקדות במאבק בקורונה, בשפעת ובאתגרי הביטחון בצפון ובגבול עזה.

ועדת הכספים תתכנס מחר בשעה 13:30 לדון ולהצביע בדחיית מועד התקציב, במסגרת הצעת החוק של צבי האוזר. שעת הדיון נדחתה כדי לתת עוד זמן לצדדים לשאת ולתת.

בתוך כך, גורם בליכוד אמר לכאן חדשות כי המפלגה הסכימה להתפשר בסוגיית התקציב ובעניין תקנון הממשלה, אך כחול לבן לא השיבה על ההצעות. שיחות המשא ומתן בין המפלגות צפויות להתחדש מחר בבוקר.

במקביל, שר החוץ גבי אשכנזי תקף הערב בחשבון הטוויטר שלו את ראש הממשלה לאחר שזה מידר אותו ואת שר הביטחון גנץ על הסכם השלום המתגבש עם איחוד האמירויות: "אני נותן לנתניהו ציון נכשל על מידור שר הביטחון ושר החוץ. זו התנהגות חסרת אחריות. חזר לדפוסי ההתנהלות כמו בפרשת משעל, מנהרות הכותל ופרשת הצוללות".

מהליכוד נמסר בתגובה לדברי שר החוץ: "גבי אשכנזי ממשיך להיות חתרן בלתי נלאה. עד הרגע האחרון אשכנזי ממשיך לעשות כל מאמץ לגרור את ישראל לבחירות כדי להדיח את גנץ. מוטב שאשכנזי יחלק ציונים במה שהוא מתמחה: הדלפות ביטחוניות חמורות, סיכול מועמדים לרמטכ״לות וחתירה פלילית נגד הדרג המדיני".

הפופולריים