היועץ הכלכלי לראש הממשלה: לא יהיה אסון אם לא יעבור תקציב

היועץ שמחון: לא יהיה אסון אם לא יעבור תקציב

ראש המועצה הלאומית לכלכלה פרופ' אבי שמחון לא מתרגש מאיומי המערכת הפוליטית בבחירות ומתעקש: כל הדרג המקצועי תומך בתקציב חד שנתי
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פרופ' אבי שמחון
צילום: צילום: יונתן זינדל

יו"ר המועצה הלאומית לכלכלה פרופ' אבי שמחון אמר אמש (שישי) כי היעדר תקציב מדינה אינו אסון כלכלי. שמחון אמר את הדברים בריאיון לירון דקל בתוכנית "השבוע" בכאן 11. "ברור שאני לא רוצה בחירות, אבל להגיד שאם לא יועבר תקציב אנחנו בדרך לאסון כלכלי - התשובה היא חד משמעית לא", אמר. 

שמחון, שמייעץ לראש הממשלה בנימין נתניהו בנושאים כלכליים, הגן על התעקשותו של נתניהו להעברת תקציב חד שנתי, בניגוד לשנים האחרונות בהן הממשלה תיקנו תקציב דו-שנתי. "נגיד בנק ישראל אמר לפני מספר שבועות באופן חד משמעי שהוא בעד תקציב חד שנתי. מהרגע שהנושא הזה נהיה פוליטי, הנגיד לא רוצה להיכנס לנושאים פוליטיים, באופן מוצדק מבחינתו", הגיב שמחון לטענה שהדרג המקצועי מתנגד לתקציב חד שנתי. 

חוסר ההסכמה בנושא התקציב יעמיד את הממשלה בפני סופה המוקדם ביום שני, אז יגיע תום המועד המוקצב לממשלה חדשה להעביר תקציב חדש. אם עד למועד זה לא יועבר תקציב או יתקבל חוק הדוחה את התקציב, תלך המדינה לבחירות נוספות. סגן מנהל בית החולים שיבא בתל השומר, פרופ' ארנון אפק, התייחס באותה תוכנית לאפשרות של בחירות בתקופת קורונה.

"הבריאות לא נפגעת בגלל הפוליטיקה", אמר. "הפוליטיקה זה הגוף שמקבל החלטות. האם לדעתנו צריכים לקבל החלטות לגבי הרמזור, לגבי הבדיקות הסרולוגיות, לגבי התחקירים, התשובה היא כן. עכשיו ישנה תוכנית שהוצגה למקבלי ההחלטות, ואני מקווה שהם יקבלו אותה". 

הפופולריים