הערכה: מוטי כהן לא ימונה למפכ"ל קבוע – וכהונתו בתפקיד לא תוארך

הערכה: כהונת מ"מ המפכ"ל מוטי כהן לא תוארך

לכאן חדשות נודע כי אם יהיו התפתחויות פוליטיות שיקשו על הליך מינוי מפכ"ל קבוע במקום מוטי כהן, נבחנת אפשרות במשרד לביטחון הפנים למנות מועמד, תחילה כממלא מקום – עד לאישור מינוי הקבוע
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
לשידור החי
צילום: סטודיו

במערכת אכיפת החוק מעריכים כי ממלא מקום המפכ"ל מוטי כהן לא ימונה למפכ"ל קבוע – וכהונתו בתפקיד לא תוארך. כך פורסם היום (חמישי) בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב.

השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה צפוי להכריז בשבוע הבא על זהות המפכ"ל הקבוע המיועד אותו יביא לאישור הממשלה. על פי גורמים במערכת אכיפת החוק וגורמים פוליטיים, המפכ"ל המיועד לא יהיה, כאמור, מ"מ המפכ"ל מוטי כהן, אלא מועמד אחר מקרב הניצבים והניצבים בדימוס שרואיינו – ובהם יורם הלוי, דורון ידיד, דוד ביתן ושלומי מיכאל.  

רק מתחילים: לאחר כמעט שנתיים - מינוי המפכ"ל יוצא לדרך

לכאן חדשות נודע כי אם יהיו התפתחויות פוליטיות שיקשו על הליך המינוי, נבחנת אפשרות במשרד לביטחון הפנים למנות את המועמד בתחילה כממלא מקום – עד לאישור מינוי קבוע. זאת בין היתר ברקע העובדה שכהונתו של כהן מסתיימת גם כך בספטמבר, והממשלה התחייבה לבג"ץ למנות מפכ"ל בתוך מאה ימים מכינונה.

בהסכם הקואליציוני בין הליכוד לבין כחול לבן נקבע כי תוקם ועדה מקצועית שתקבע מנגנון חלופי למינוי בכירים וכי המינויים יבוצעו בהסכמה. עם זאת, הוועדה הזו טרם הוקמה. אם תימצא הסכמה פוליטית בין הצדדים, המינוי יובא לאישור הממשלה "על הדרך המלך", ואם לא – בינתיים, כאמור, נבחנת אפשרות למנות את המועמד לממלא מקום.

מטעמו של השר אוחנה נמסר בתגובה: "השר נפגש כבר עם כל הניצבים המכהנים במשטרת ישראל, ועם חלק מהניצבים לשעבר, מתוך כוונה לקבל החלטה בזמן הקרוב. כל דיווח על שם של מועמד כזה או אחר שיהיה או לא יהיה המפכ"ל הקבוע – נעשה על דעתו ואחריותו של המפרסם בלבד. אין גורם במערכת הפוליטית או במערכת אכיפת החוק היודע את כיוונה של ההחלטה. השר ישתף את הציבור בהחלטתו ברגע שתינתן".

הפופולריים