בכירים במפלגות החרדיות: כחול לבן פתוחים לדון בפשרת התקציב

בכירים במפלגות החרדיות: כחול לבן ידונו בתקציב

הבכירים טוענים כי לראשונה בכחול לבן יש מוכנות לדון במתווה – שבמסגרתו יאושר תקציב דו־שנתי בממשלה ואחר כך יאושר תקציב מדינה לשנה אחת בכנסת • השר אקוניס בכאן רשת ב: לא יקרה כלום אם יערכו שינויים בהסכמים הקואליציונים
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גנץ ודרעי
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

ראשי המפלגות החרדיות מגלים אופטימיות זהירה כי יש אפשרות לפתור את משבר התקציב ולמנוע בחירות. כך פורסם הבוקר (חמישי) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. בכירים בשתי המפלגות החרדיות מבהירים כי בפעם הראשונה יש נכונות מצד כחול לבן לדון במתווה הפשרה שפורסם לפני כשבועיים. מדובר באישור תקציב דו־שנתי בממשלה ואחר כך אישור תקציב מדינה לשנה אחת בכנסת.

עד לפני כמה ימים שללו בכחול לבן כל שיח סביב המתווה הזה, שבפועל נוטה יותר לעמדת הליכוד – מאחר והאישור בממשלה הוא הצהרתי בלבד והאישור בכנסת הוא מה שחשוב, אך להבנת ראשי המפלגות החרדיות, ישנה כרגע פתיחות בכחול לבן לבדוק את המתווה המדובר ולנסות להגיע להסכמות סביבו. במקביל, לאחר שאתמול אושר בקריאה טרומית החוק של צביקה האוזר שדוחה את מועד אישור התקציב במאה ימים, ביום שני הקרוב יובא החוק לוועדת הכספים לצורך הכנתו לקריאה ראשונה, במסגרת הניסיונות לדחות את מועד הבחירות.

השר אופיר אקוניס מהליכוד אמר היום כי ישראל אינה צריכה בחירות אלא תקציב ויציבות והוא ממליץ לחבריו במערכת הפוליטית שלא להיערך לבחירות בסתיו. אקוניס אמר לרן בנימיני כאן רשת ב כי הוא כופר בפרשנות שהעילה לבחירות היא סרובו של נתניהו להיפרד מכס השלטון.

לדבריו הסיבה למתיחות הפוליטית עם כחול לבן היא שבליכוד מבינים שהיקף תחלואת הקורונה בגל השני המחייב הערכות כלכלית שונה ותקציב חד־שנתי. אקוניס אמר כי לא יקרה כלום אם יערכו שינויים בהסכמים הקואליציונים שחתם הליכוד עם כחול לבן כדי לאפשר למפלגתו להשפיע על מינוי הבכירים במערכת אכיפת החוק.

הפופולריים