הבנות בין יו"ר ועדה הקורונה לנציגי רה"מ: מכוני הכושר יישארו פתוחים לשבועיים הקרובים לפחות

חדרי הכושר ייפתחו ל-14 יום הקרובים לפחות

לפי הבנות בין יו"ר ועדת הקורונה לבין נציגי נתניהו ומשרד הבריאות, הנושא ידון שוב לאחר שחוק הקורונה הגדול ייכנס לתוקף
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
סקר 06.08.20 – התאמה לרה"מ
צילום:

הושגו הבנות בין יו"ר ועדת הקורונה יפעת שאשא ביטון ובין נציגי ראש הממשלה בנימין נתניהו ומשרד הבריאות, לפיהן מכוני הכושר יישארו פתוחים לפחות עד שחוק הקורונה הגדול ייכנס לתוקף, בעוד כשבועיים. כך פורסם היום (ראשון) בכאן רשת ב. לפי הסיכום, הממשלה לא תהפוך בקרוב את ההחלטה האחרונה של הוועדה שפתחה בין היתר את מכוני הכושר, זאת לאחר שבימים האחרונים שותפה שאשא ביטון בשיחות שהיו עם אנשי משרד ראש הממשלה ועם אנשי משרד הבריאות.

בשבועיים וחצי הקרובים תידרש הממשלה לעבוד מול ועדת הקורונה, בטרם תהפוך הוועדה ללא רלוונטית לעניין הצווים, ולכן יש ניסיון להוריד את הלהבות בין הצדדים. חדרי הכושר ישובו וייפתחו היום בהתאם להחלטת ועדת הקורונה בכנסת ביום חמישי האחרון, ולאור זאת שהממשלה לא תוציא צו חדש בעניין שימנע את פתיחתם.

בדיון שהתקיים ביום חמישי, החליטה הוועדה גם למנוע את סגירת האטרקציות התיירותיות, בהן גם מוזיאונים, בסופי שבוע. יו"ר הוועדה, חברת הכנסת יפעת שאשא ביטון, אמרה לקראת תום הדיון: "אל תמהרו להספיד את הוועדה. נמשיך לעסוק בליבת החיים של האנשים לצד הקורונה ונמשיך לשאול את השאלות הקשות ולפקח על עבודת הממשלה, גם בלי צווים". יו"ר איגוד רופאי בריאות הציבור, הפרופסור חגי לוין, אמר בדיון בוועדה כי "במקומות סגורים בלי מסיכות יש סיכון ולכן צריכים לעודד פעילות באוויר הפתוח".

הפופולריים