השר אוחנה: הציבור מטיל ספק בהחלטות, ובסוף זה מתפוצץ על השוטר

אוחנה: לציבור אין אמון - וזה מתפוצץ על השוטר

השר לביטחון הפנים לכאן רשת ב: המידע לא נגיש לציבור - ולכן הוא לא מאמין • על המחאות מול מעון רה"מ: לא הגיוני שאנחנו לא מאפשרים להתפלל במניין ולערוך חתונות, אבל בהפגנות יש הפקרות מוחלטת • על הדיון בממשלה על הגבלות נוספות: "אני מניח שההמלצה הערב תהיה לחזור אחורה"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מההפגנה מול מעון רה"מ 26.6
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה אמר הערב (חמישי) בריאיון לכאן רשת ב כי החיכוכים בין אזרחים לכוחות המשטרה נובעים מחוסר שקיפות. בריאיון לזאב קם וקרן אוזן הסביר אוחנה: "הבעיה היא שהמידע לא נגיש לציבור. ההחלטות מתבססות על נתונים, אנחנו רואים איפה יש הדבקה ואיפה יש צורך לסגור. כשהציבור לא רואה את זה - הוא לא יודע אם אפשר לתת אמון בהחלטות הממשלה. בסוף זה מתפוצץ על השוטר". 

האזינו לריאיון המלא עם השר אמיר אוחנה בכאן רשת ב

השר לביטחון הפנים התייחס גם למשבר האמון שנוצר בין המשטרה לחברה החרדית, וציין כי הוא הקדיש לנושא זמן רב. "אנחנו בהליך של תיקון ובכיוון חיובי יותר. אסור שתהיה אכיפה בררנית במשטרה, וגם במקרים של הפעלת כוח - המסר צריך לעבור עד לאחרון השוטרים: תפעילו שכל ישר, תפעילו גם את הלב".  

ברקע הדיון בממשלה שצפוי להתקיים הערב, ובו יוחלט אם להטיל מגבלות נוספות בצל התפשטות נגיף קורונה, ציין אוחנה כי "נתוני התחלואה מאוד מדאיגים. היה ברור לחלוטין אחרי הגל הראשון, כשהחלטנו לפתוח את המשק, שנצטרך לעשות התאמות. אני מניח שההמלצה הערב תהיה לחזור אחורה". 

על העימותים בין שוטרים למפגינים, במחאות מול מעון ראש הממשלה, אמר השר: "לא הגיוני שאנחנו לא מאפשרים להתפלל במניין ולערוך חתונות, אבל בהפגנות יש הפקרות מוחלטת. אנחנו בממשלה החשודים המיידיים, אם נבקש להגביל את ההפגנות - נראה כאילו אנחנו מבקשים לסתום פיות". 

השר אוחנה התייחס לדבריו של מפקד מחוז ירושלים, ניצב דורון ידיד, שאמר כי ההפנה מול מעון ראש הממשלה שהתקיימה בליל שלישי הייתה "של השמאל". "לא הבנתי את ההתנפלות על האמירה הזאת", אמר אוחנה והוסיף כי "הוא לא אמר את זה מתוך כוונה של גנאי, אלא תיאר את מה שראה. ראינו אנרכיה בהפגנה. השוטרים בלמו בגופם את הניסיון להתפרץ למעון ראש הממשלה. זה כבר גולש מעבר למחאה".

הפופולריים