בכיר איראני משיב לנתניהו: "באנו לסוריה כדי להישאר"

בכיר איראני משיב: באנו לסוריה כדי להישאר
הבכיר מסר לערוץ אל-ג'זירה: "כל עוד זה הכרחי ואין שינוי בנוכחותנו שם" • רה"מ הצהיר הבוקר שישראל תמשיך לנקוט צעדים נגד ההתבססות האיראנית בסוריה ותעשה כל שצריך כדי למנוע מאיראן נשק גרעיני.
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תיעוד הפיצוצים מהתקיפות המיוחסות לישראל בסוריה, 24.06.20
צילום: צילום: ללא

בכיר איראני השיב היום (שלישי) לאיומי ראש הממשלה בנימין נתניהו. "אנחנו באנו לסוריה כדי להישאר כל, עוד זה הכרחי ואין שינוי בנוכחותנו שם", אמר הבכיר לערוץ אל-ג'זירה. מוקדם יותר הצהיר ראש הממשלה ישראל תמשיך לנקוט צעדים נגד ההתבססות האיראנית בסוריה, ותעשה כל שצריך כדי למנוע מאיראן נשק גרעיני. את הדברים אמר לאחר פגישתו עם השליח האמריקני המיוחד לענייני איראן, בריאן הוק.

בד בבד, שר החוץ גבי אשכנזי הביע בפגישתו עם הוק דאגה מהאפשרות שאמברגו הנשק שהטיל האו''ם על איראן יגיע לסיומו. "דנו בצעדים שיש לנקוט נגד האיום האיראני", אמר אשכנזי לכתבים. השליח האמריקני ציין כי ארצות הברית וישראל תמימות דעים שיש להאריך את אמברגו הנשק על איראן. "המשטר בטהרן הוא הגורם המרכזי להפצת אנטישמיות וטרור ואם יוסר האמברגו תוכל איראן לרכוש נשק מתקדם, תרחיש המעורר דאגה גם במדינות המפרץ. האמברגו חייב להימשך", הדגיש הוק.

עוד אמר אשכנזי כי "אנו עומדים בפני הזדמנויות אזוריות משמעותיות. עלינו לפעול באחריות רבה לשמירת האינטרסים המדיניים והביטחוניים של מדינת ישראל, תוך שמירה על דיאלוג מתמיד עם ידידתנו ארצות הברית והמדינות השכנות לנו, ומבלי לפגוע ביציבות הביטחונית והסכמי השלום הקיימים". הדברים נאמרו בטקס חילופי מנכ"ל משרד החוץ, יובל רותם שפרש ואלון אושפיז שהתמנה.

הלילה שר החוץ האמריקני מייק פומפאו אמר כי ממשל טראמפ יוסיף לחזק את השותפות שלו עם ישראל, ויוודא שלאיראן לא יהיה נשק גרעיני. בנאום מוקלט בכינוס ארגון "נוצרים מאוחדים למען ישראל" הוסיף פומפאו ואמר כי וושינגטון פועלת נגד בית הדין הבין-לאומי שתוקף את ישראל ממניעים פוליטיים. לדבריו, אמריקה מזהירה את ידידתה ישראל מפני האיום החדש מצידה של המפלגה הקומוניסטית בסין.

שלשום, מרכז המעקב הסורי לזכויות האדם, המזוהה עם האופוזיציה במדינה, דיווח כי תשעה פעילים בשורות המיליציות האיראניות והפרו איראניות, בהם גם כאלה בעלי אזרחות זרה, נהרגו בתקיפה אווירית שבוצעה לפנות בוקר לעבר מוצבי המיליציות באזור עיר הגבול אל-בוכמאל במזרח סוריה. מדובר, לפי דיווחים, בתקיפה שנייה באותו אזור, כשבלילה טען מנהל מרכז המעקב הסורי כי שישה מאנשי המיליציות הפרו איראניות נהרגו בתקיפה, שלפי הערכתו בוצעה על ידי מטוסים ישראליים.

הפופולריים