למרות הלחץ הכבד: חוק הפעלת איכוני השב"כ שיאושר השבוע - יהיה זמני ובמוקדי תחלואה בלבד

חוק איכוני שב"כ יהיה זמני ובמוקדי תחלואה בלבד

יו"ר ועדת חוץ וביטחון לא מתכוון לאשר השבוע את חוק איכון הסלולר של שב"כ. ח"כ האוזר החליט שראוי שהוועדה תדון במשך כמה שבועות בחוק ולכן בכוונתו לאשר השבוע חוק זמני
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
סגר קורונה
צילום: צילום: Engin Akyurt, Pixabay

יושב ראש ועדת החוץ והביטחון של הכנסת, חבר הכנסת צביקה האוזר, אינו מתכוון לאשר השבוע את החוק לאיכון סלולרי של השב"כ, זאת על אף הלחץ הכבד שהממשלה מפעילה לאשר אותו בחקיקת בזק עוד השבוע. כך פורסם הבוקר (ראשון) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב.

חבר הכנסת האוזר החליט שראוי שהוועדה תדון במשך כמה שבועות בחוק ולכן בכוונתו לאשר השבוע חוק זמני. החוק המצומצם יקבע הסדר איכון סלולרי לשבועיים עד שלושה, שבמהלכם יוכל משרד הבריאות לעשות שימוש באיכון הטלפוני רק במוקדי תחלואה בולטים ומרכזיים. בתקופה זו תקיים הוועדה דיוני עומק בחוק האיכון ורק אחר כך תאפשר את אישורו בכנסת.

על רקע הביקורת הציבורית והעלייה בנתוני התחלואה בקורונה ברחבי הארץ, החוק לשימוש באיכוני שב"כ לאיתור שרשראות הדבקה אושר בשבוע שעבר בקריאה ראשונה במליאת הכנסת. 45 חברי כנסת הצביעו בעד ו-32 התנגדו. בהצעת החוק נאמר כי החוק יחוקק כהוראת שעה לתקופה של שלושה חודשים, ויהיה אפשר להאריכה עוד בשלושה חודשים.

מוקדם יותר אישרה הממשלה פה אחד את הצעת החוק. ראש הממשלה בנימין נתניהו הביע תקווה שלא יהיה צורך להשתמש בכלי הטכנולוגי של שב"כ וציין כי "יש אפשרות שנצליח לעצור את הקורונה ולשטח את העקומה עוד בטרם יושלם הליך החקיקה". נתניהו הוסיף כי יש שיפור בהיענות של הציבור לקריאה לעטות מסכות, אך עדיין יש כברת דרך משמעותית לעשות.

הפופולריים