יו"ר המועצה האזורית שומרון: טראמפ מפר סיכומים שהיו לו עם נתניהו

יו"ר המועצה האזורית שומרון: טראמפ מפר סיכומים

יוסי דגן בריאיון לכאן רשת ב: הנשיא האמריקני לא יעשה שום צעד נגד ישראל "חצי שנה לפני הבחירות שיתקיימו בארצו" • בכיר הרשות הפלסטינית לניו יורק טיימס: אם השטח יסופח היחסים לא יחזרו לקדמותם
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יהודה ושומרון
צילום: צילום: פלאש 90

תוכנית הסיפוח: יושב ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, אמר אמש (שני) כי יד נעלמה במשרד ראש הממשלה מונעת את פרסום תוכניות הבנייה שאושרו כדין ביישובים שמחוץ למפת התוכנית. דגן אמר ליעקב אייכלר בתוכנית "כאן הלילה" בכאן רשת ב כי נשיא ארצות הברית מפר סיכומים שהיו לו עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, וכי על ראש הממשלה לפעול לפי הסיכומים האלה. לדבריו הנשיא האמריקני לא יעשה שום צעד נגד ישראל "חצי שנה לפני הבחירות שיתקיימו בארצו".

לריאיון המלא עם יוסי דגן בכאן רשת ב

ביום ראשון נפגש נתניהו עם 11 ראשי רשויות ביהודה ושומרון. בשיחה אמר להם ראש הממשלה כי כל מה שנדרש מאיתנו בתוכנית זו הסכמה עקרונית למשא ומתן עם הפלסטינים. "האמריקנים קוראים לזה מדינה פלסטינית – אנחנו לא קוראים לזה ככה". האמריקנים עדיין לא נתנו אור ירוק להחלת החוק הישראלי על חלקים מיהודה ושומרון. בהחלט ייתכן שבסופו של יוחל החוק על אחוזים נמוכים מאלו שמדובר עליהם.

נתניהו הוסיף כי אחת הנקודות שנמצאת במחלוקת מול האמריקנים היא כמה מהשטח סביב המובלעות יסופח. כמו כן, ישנה כוונה לערב את ראשי הרשויות בתהליך שרטוט מפות הריבונות. לדבריו, השליטה הביטחונית וחופש התנועה הישראלי יישמר – כפי שהוא היום.

בכיר הרשות הפלסטינית חוסיין א-שייח התייחס אתמול בריאיון לניו יורק טיימס לכוונת סיפוח שטחי יהודה ושומרון ואמר כי הרשות הפלסטינית לא רוצה שהדברים יגיעו לנקודת האל-חזור. לדברי הבכיר האחראי על קשרי הרשות עם ישראל, סיפוח פירושו שהיחסים עם ישראל לא יחזרו לקדמותם.

הפופולריים