נתניהו תקף את גנץ: חותר תחת יסודות הדמוקרטיה

נתניהו תקף את גנץ: חותר תחת יסודות הדמוקרטיה

רה"מ התייחס לכוונת כחול לבן לקדם חוק למניעת כהונת רה"מ עם כתב אישום. "גנץ הפסיד בחירות בקלפי ועכשיו מנסה לגנוב בחירות" אמר רה"מ לחברי בלוק הימין. נתניהו: "לפני הבחירות אמרו לי לנקוט צעד שיבעיר את המזרח התיכון כדי לנצח - אך סירבתי
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו בפגישת בלוק הימין בכנסת, 04.03.2020
צילום: צילום מסך מכאן 11

ראש הממשלה בנימין נתניהו נועד הערב (רביעי) עם חברי בלוק הימין במשכן הכנסת ותקף את כוונת כחול לבן להעביר חוק שימנע מאדם עם כתב אישום לכהן כראש ממשלה. נתניהו האשים את יו"ר כחול לבן בני גנץ ואמר כי המהלך שהוא מוביל "חותר תחת יסודות הדמוקרטיה ותחת רצון הבוחר". עוד אמר ראש הממשלה כי "לפני הבחירות אמרו לי לנקוט צעד שיבעיר את המזרח התיכון כדי לנצח - אך סירבתי".


"זה מה שהעם החליט, הציבור נתן לי יותר קולות מאשר כל מועמד אחר שהתמודד בעבר לראשות ממשלה", אמר נתניהו. הוא הוסיף כי גנץ עצמו אמר שמי שיקבל יותר מנדטים ירכיב ממשלה. "אנחנו קיבלנו הרבה יותר ממנדט", אמר נתניהו. "גנץ הפסיד בחירות בקלפי ועכשיו מנסה לגנוב בחירות. זו לא דמוקרטיה, חברי ואני לא ניתן לזה לקרות" הוסיף. בהמשך קרא נתניהו ליו"ר כחול לבן ואמר: "רד מהרעיון הזה שיגדיל את הפילוג בעם בזמנים שצריך לאחות את הקרע בעם".

בתגובה לדברי נתניהו צייץ גנץ בדף הטוויטר שלו: "ביבי, שתה כוס מים, תמתין לתוצאות האמת, ותבטיח לכבד אותן". גם יו"ר הרשימה המשותפת, חבר הכנסת איימן עודה הגיב לדברי ראש הממשלה ואמר: "ביבי, אני אלמד אותך מהי דמוקרטיה - שלטון רוב האזרחים, לא רוב היהודים. תארוז חפצים אתה בדרך הביתה".


מוקדם יותר דווח כי בסיעת כחול לבן הוחלט לקדם חוק שימנע מחבר כנסת שהוגש נגדו כתב אישום לשמש ראש ממשלה. ברשימה המשותפת הסכימו ליוזמה, וכעת ממתינים לתשובה מישראל ביתנו. יש לציין כי כחול לבן זקוקה לא רק לרוב במליאת הכנסת לאישור החוק, אלא גם את ראשות הוועדה המסדרת, שדרכה אפשר לקדם חוקים. זה יקרה רק אם בני גנץ יקבל מנשיא המדינה את המנדט להרכבת הממשלה הבאה.

הפופולריים