רוב הציבור סבור: הטיפול בהסלמה בדרום "לא טוב"

רוב הציבור סבור: הטיפול בהסלמה בדרום "לא טוב"

מסקר כאן חדשות עלה שרק רבע מהציבור נתנו ציון "טוב" לממשלה בנוגע לעזה. 47% סבורים ששוב לא תוקם ממשלה וישראל תלך לבחירות בפעם הרביעית
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צה"ל תוקף ברצועת עזה
צילום: בלי

שלושה ימים לבחירות: השבוע התחיל במתיחות בדרום הארץ עם ירי של כמאה רקטות מרצועת עזה לשטח ישראל. מסקר כאן חדשות, שפורסם הערב (שישי) בתוכנית "השבוע" בכאן 11 עלה כי רוב הציבור, 57%, סבור שהטיפול של הממשלה במצב היה "לא טוב". רק רבע מהציבור נתנו ציון "טוב" במענה לשאלה. נוסף על כך, מהסקר עלה כי 47% סבורים ששוב לא תוקם ממשלה וישראל תלך לבחירות בפעם הרביעית. 44% אופטימים לגבי הקמת ממשלה לאחר הבחירות השלישיות.


השבוע האחרון התאפיין במומנטום חיובי של הליכוד, אחרי שרוב מערכת הבחירות, כחול לבן היא שהובילה. מסקר כאן חדשות שפורסם אמש ב"חדשות הערב" עלה כי גוש הימין התחזק ל-58 מנדטים לעומת 56 של גוש המרכז-שמאל עם הרשימה המשותפת. סקר הסקרים, שמשלב סקרי דעת קהל של כאן חדשות, מעריב, ישראל היום ומכון סמית', מלמד על תיקו - 34 מנדטים לליכוד ולכחול לבן. הסקרים בוצעו לפני הדלפה של הקלטת יועצו של יו"ר כחול לבן בני גנץ.

הליכוד התחזקה בסקר של אמש גם על חשבון ישראל ביתנו של אביגדור ליברמן, שקיבלה רק שישה מנדטים - מנדט אחד פחות מבסקר שנערך ביום שלישי. גם העבודה-גשר-מרצ של עמיר פרץ נחלשה וחזרה לשמונה מנדטים. בסך הכל אחוז המתלבטים מכלל המצביעים עומד על 7% והפער בין ראש הממשלה בנימין נתניהו ליו"ר כחול לבן בני גנץ בהתאמה לראשות הממשלה עדיין עומד על מספר דו ספרתי - 45% לנתניהו ו-34% לגנץ.

עוד במפת המנדטים: הרשימה המשותפת שוב מקבלת 14 מנדטים, ש"ס שומרת על כוחה עם שמונה מושבים ויהדות התורה מתחזקת למספר דומה מהסקר שנערך ביום שלישי. ימינה מתחזקת מעט לשבעה מנדטים. עוצמה יהודית שוב לא עוברת את אחוז החסימה ומקבלת 1.6% מהקולות - 0.3% פחות מבסקר הקודם.

הפופולריים