נתניהו רומז שיהיו עריקים נוספים: "יברקן לא היחיד"

נתניהו רמז על עריקים נוספים: "יברקן לא היחיד"

ראש הממשלה נשאל בריאיון לכאן רשת ב מה יקרה אם לא יגיע ל-61 מנדטים אחרי הבחירות, ותקף את גנץ: "חדל אישים" • על הקלטת מקורבו נתן אשל: "לא ידעתי על הדברים האלה, הם דוחים ומאוסים" • על הציוצים של בנו יאיר: "אני לא אחראי על מה שהוא כותב"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתניהו בוועידת השלטון המקומי, פברואר 2020
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו התראיין הבוקר (ראשון) לאריה גולן בתוכנית הבוקר הזה, בכאן רשת ב, רגע לפני הבחירות לכנסת ה-23 שיתקיימו ביום שני. נתניהו רמז כי יהיו עריקים נוספים מכחול לבן לליכוד: "אם לא אשיג 61 מנדטים, יהיו הפתעות. גדי יברקן הוא לא יהיה היחיד". בהמשך תקף ראש הממשלה ואמר כי "במפלגתו של גנץ קוראים לי 'ארדואן', הם מדברים על הסתה? אני לא אומר שהוא היטלר, הוא חדל אישים, אבל לא היטלר".

האזינו לריאיון המלא עם ראש הממשלה

נתניהו התייחס גם לדבריו של מקורבו נתן אשל, שכינה את השרה מירי רגב "בהמה, אך עושה עבודה מצוינת", ואמר כי "לא אשכנזים מעריכים שליט שהוא גנב":"לא ידעתי על הדברים האלה, הם דוחים ומאוסים. הוא הצטער ואמר את זה לא מטעמי". ראש הממשלה ציין כי אשל לא עובד מטעמו כבר זמן רב.

על הטענה כי לליכוד היה חלק בפרסום ההקלטות של יועצו לשעבר גנץ, ישראל בכר, אמר: "קשקוש מוחלט. הוא פוטר כי אמר את האמת בחדרי חדרים, זו עדות מבפנים, אני מתפלא שלא פרסמו לפני כן". נתניהו התייחס לפרסום הציוצים של בנו יאיר, שבהם טען לקשר רומנטי בין יו"ר כחול לבן לפעילה פוליטית: "הוא אדם עצמאי, ואני אוהב אותו מאוד. אני לא אחראי על מה שהוא כותב, לפעמים אני אוהב את זה ולפעמים לא".

נתניהו משחיר את מי שמינה לתפקידים בכירים - ופוגע בעצמו | פרשנות

מסקר כאן חדשות שפורסם ביום חמישי האחרון עולה שהליכוד מוביל על כחול לבן במנדט אחד. לפי הסקר, מפלגתו של נתניהו היא הגדולה ביותר עם 35 מנדטים, בעוד שמפלגתו של גנץ עם 34. הרשימה המשותפת עם 14 מנדטים, העבודה-גשר-מרצ יורדת ל-8 מנדטים אחרי שכבר הייתה עם 9. ש"ס עם 8 מנדטים. מבחינת הגושים, לימין יש יתרון על השמאל-מרכז אך עדיין ללא יכולת להרכיב ממשלה. 

השבוע שעבר התחיל בירי של כ-100 רקטות מרצועת עזה לשטח ישראל. מסקר כאן חדשות, שפורסם ביום שישי בתוכנית "השבוע" בכאן 11 עלה כי רוב הציבור, 57%, סבור שהטיפול של הממשלה במצב היה "לא טוב". רק רבע מהציבור נתנו ציון "טוב" במענה לשאלה. נוסף על כך, מהסקר עלה כי 47% סבורים ששוב לא תוקם ממשלה וישראל תלך לבחירות בפעם הרביעית. 44% אופטימיים לגבי הקמת ממשלה לאחר הבחירות השלישיות.

הפופולריים