ראשי בלוק הימין במכתב משותף: "נתמוך רק בנתניהו"

ראשי בלוק הימין: "נתמוך רק בנתניהו"

ליצמן, דרעי ובנט הצהירו כי לא יתמכו או יצטרפו לממשלה שאינה בראשות רה"מ נתניהו. במכתב הביעו ראשי המפלגות את אמונתם כי גוש הימין יצליח להגיע בבחירות ל-61 מנדטים ולהרכיב ממשלה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ליצמן, דרעי, בנט
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ראשי מפלגות בלוק הימין, חברי הכנסת אריה דרעי, נפתלי בנט ויעקב ליצמן, שלחו היום (ראשון) מכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו והביעו בו את תמיכתם. במכתב, שיזמו דרעי ובנט, הביעו ראשי המפלגות את אמונתם כי גוש הימין יצליח להגיע בבחירות ל-61 מנדטים ולהרכיב ממשלה.

"בימים האחרונים אנו עדים לשורה של פרסומים בתקשורת לפיהם הבחירות לכנסת ה-23 תוקם ממשלה בהובלת כחול לבן ובהשתתפות או בתמיכת של מפלגות גוש הימין - ידיעות שאינן נכונות כלל", כתבו ראשי הבלוק. "לאור זאת, אנו מבקשים להבהיר כי לא נתמוך ולא נצטרף לשום ממשלה מלבד לממשלה שירכיב הליכוד ואשר בראשה יעמוד ראש הממשלה בנימין נתניהו" חתמו את המכתב.

ראש הממשלה נתניהו אמר בתגובה למכתב: "התחייבות גוש הימין היום היא המסמר האחרון בבלוף של גנץ. ברור יותר מתמיד שלגנץ אין שום אפשרות להקים ממשלה בלי התמיכה או ההימנעות בכנסת של אחמד טיבי והרשימה המשותפת. ממשלה שתלויה ברשימה המשותפת תהיה סכנה לביטחון ישראל. רק ליכוד גדול יקים ממשלת ימין חזקה, ישמור על ישראל ויבטיח שלא תקום ממשלת שמאל בתמיכת אחמד טיבי".

בכחול לבן אמרו בתגובה: "‏הבלוק מוביל לבחירות נוספות. רק כחול לבן בקלפיות מונעת בחירות רביעיות. אין לנתניהו ממשלה, כמו שלא הייתה לו בשתי מערכות הבחירות האחרונות אליהם דירדר את ישראל בעלות של שמונה מילארד שקלים רק בשביל בריחה מהדין".

שלשום דווח בתוכנית "השבוע" בכאן 11 כי מפלגת כחול לבן רואה בציונות הדתית שותפה טבעית, ואת הדתיים הלאומיים - מצביעים פוטנציאליים. במפלגה החלו לגבש אסטרטגיה, לפיה היעד העיקרי הוא הציונות הדתיתנוסף על כך, הביעו בכחול לבן שביעות רצון מדבריו של יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן, לפיהם אין לו "שום בעיה" לשבת בקואליציה עם רשימת העבודה-גשר-מרצ המאוחדת.

הפופולריים