גנץ: לא אעלה מיסים כדי לתקן את מערכת הבריאות

גנץ: לא אעלה מיסים כדי לתקן את מערכת הבריאות
יושב ראש כחול לבן בריאיון לחדשות השבת על תוכנית טראמפ: "רפרנס מצוין להתחיל ממנו" • על קואליציה עם המפלגות החרדיות: "אנחנו משוחחים עם כולם ואני קשוב לכולם. אני מוקיר את המסורת ואת שמירת האמונה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בני גנץ בריאיון לחדשות השבת 15 פברואר
צילום:

יושב ראש כחול לבן בני גנץ התייחס הערב (שבת) בריאיון מיוחד לחדשות השבת בכאן 11 לקריסת מערכת הבריאות והבטיח לא להעלות מיסים: "מערכת הבריאות לא נמצאת בנקודת איזון. יש לה שלוש רגליים, אחת מצוינת – איכות כוח האדם, ושתי רגליים חולות – כמות התקנים הבלתי מספקת והתשתיות הרפואיות. הצהרנו שאנחנו הולכים לשים 12.5 מיליארד שקל. זה עניין של סדרי עדיפויות. לא אעלה מיסים, אשתמש במשאבים הקיימים בסדר עדיפות אחר".

גנץ התייחס גם לתוכנית טראמפ ואמר כי הוא מתכוון לקדם אותה אך בה בעת הוא מסתייג מהוויתור על תושבי המשולש: "אני מקבל את התוכנית בכללותה. היא רפרנס נכון להתחיל ממנו. יש לנו הערות על חלק מהסעיפים. אנחנו חושבים שאזרחי ישראלי בכל מקום לא יכולים להיות תחת מדינה אחרת ואי אפשר להעביר אותם בכפייה. צריך להבין שהתוכנית נכונה במובן הזה שהיא מסתכלת למציאות בעיניים. היא לא תוכנית עם אשליות. היא מכסה את כל הצרכים של מדינת ישראל. בוודאי שנפעל לסיפוח הבקעה בהסכמה לאומית ותיאום בין-לאומי".

יושב ראש כחול לבן התייחס גם למצב הביטחוני בדרום וטען כי אם ההסדרה עם חמאס לא תעבוד – יהיה צורך במהלך צבאי רחב: "נתמוך בעוטף בכל מה שצריך. זה לא סביר שמרכזי החוסן אינם מתוקצבים. אנחנו נאפשר מערכת מדינית שתשפר את המצב בעזה בתמורה להסדרה והשבת הבנים – או שנפעל להכרעה צבאית עם חמאס". 

"ירדנו לבקעה – נתניהו רץ אחרינו. דיברנו על מערכת הבריאות – הוא פתאום מדבר על שש רפורמות בגלל דברים שהוא עצמו עשה"

גנץ לא חסך ביקורת מראש הממשלה בנימין נתניהו וטען כי כל פעולה שלו באה בעקבות אמירה של כחול לבן: "הבאתי הישג חסר תקדים ביחד עם חבריי בכחול לבן – כמות הקולות הגדולה ביותר אי פעם למפלגה. אנחנו עוסקים בנושאים המרכזיים שצריך לעסוק בהם. ירדנו לבקעה – הוא רץ אחרינו. דיברנו על מערכת הבריאות – הוא פתאום מדבר על שש רפורמות בגלל דברים שהוא עצמו עשה".

גנץ הוסיף כי הוא לא מסתיר שהוא מוכן לשבת בקואליציה עם המפלגות החרדיות, ובתגובה לדברי יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן שאמר כי הוא "חלש ומבולבל" טען: "אני לא לוקח ציונים מאנשים אחרים, גם לא מליברמן שאני מעריך אותו. אני לא יורד למקומות נמוכים ולא משתמש בביטויים של 'מבולבל', אני אשאר ממלכתי". 

גנץ חסר על ההבטחה כי לא ישב בקואליציה עם הרשימה המשותפת: "אני הולך לשותפות עם מפלגות ציוניות וזה לא כולל את הנהגת הרשימה המשותפת. למרות שאני סבור שהצרכים של החברה הערבית מאוד חשובים".


ראש הממשלה נתניהו בתגובה לריאיון: "גנץ שוב משקר. בלי תמיכת אחמד טיבי ואיימן עודה בכנסת אין לו ממשלה. כל מי ששוקל להצביע לכחול לבן צריך לדעת שהוא מצביע לממשלה שתהיה תלויה ברשימה המשותפת".

אתמול דווח ב"השבוע" כי מפלגתו של בני גנץ רואה בציונות הדתית שותפה טבעית, ואת הדתיים הלאומיים - מצביעים פוטנציאליים. נוסף על כך, הביעו בכחול לבן שביעות רצון מדבריו של יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן, לפיהם אין לו "שום בעיה" לשבת בקואליציה עם רשימת העבודה-גשר-מרצ המאוחדת. מי שקובע את סדר היום בינתיים הוא ראש הממשלה בנימין נתניהו, שגורם לגנץ להתגונן בכל פעם מחדש מפני האשמות נגדו כי יישב עם הרשימה המשותפת. 

גם במערכת הבחירות השלישית, נתניהו קובע את סדר היום | פרשנות

יו"ר כחול לבן סירב לומר ביום רביעי האחרון אם הוא מבקש להתבסס על תמיכת הרשימה המשותפת, כגוש חוסם מבחוץ, כדי להקים ממשלה: "מי שירצה לתמוך שיתמוך, מי שירצה שיתנגד, ככה זה בדמוקרטיה". גנץ התייחס לפרסום הרכב השופטים בתיקי ראש הממשלה בנימין נתניהו, בעת ביקורו בבית החולים סורוקה בבאר שבע: "מאפריל נתניהו יהיה עסוק במשפטו שלוש פעמים בשבוע. הוא נאשם על ספספל הנאשמים ולא יוכל לטפל בענייני המדינה".

הפופולריים