נתניהו: אנחנו בעיצומו של מיפוי השטח שלפי תוכנית טראמפ יהיה חלק מישראל

רה"מ: התחלנו למפות את השטח על פי תוכנית טראמפ

ראש הממשלה אמר את הדברים בכנס בחירות במעלה אדומים. הוא תקף את גנץ לאחר שלטענתו גמגם ולא גינה את כוונת אולמרט להיפגש עם אבו מאזן ולנסח התנגדות משותפת לתוכנית טראמפ. גנץ בתגובה: "נתניהו, אף איש ימין שמאמין לחזיונות שלך על הפלת חמאס וסיפוחי שטחים"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו 23.01.20
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

תוכנית טראמפ: ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר היום (שבת) בכנס ליכוד במעלה אדומים כי החל מיפוי מפת הגבולות על פי תוכנית טראמפ: "אנחנו כבר בעיצומו של תהליך המיפוי של השטח, שעל פי תוכנית טראמפ יהיה חלק ממדינת ישראל. מדובר ב-800 קילומטרים של גבול. זה לא יקח הרבה זמן".


נתניהו תקף את גם את יושב ראש כחול לבן בני גנץ לאחר שלטענתו גמגם ולא גינה את הכוונה של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט להיפגש עם אבו מאזן כדי לנסח התנגדות משותפת לתוכנית טראמפ: "אהוד אולמרט היה מוכן למסור את הכותל לפלסטינים. אותו אולמרט, חברו ויועצו הקרוב של בני גנץ, מתכוון ללכת בימים אלה לאבו מאזן כדי שיעלו יחד נגד התוכנית. ומה בני גנץ אומר על זה? 'שיעשה מה שהוא רוצה'. ככה מדבר מנהיג? אני אומר לבני גנץ – תתנתק מאולמרט, תגנה אותו, מה אתה מגמגם פה? תגיד חד משמעית. מנהיג לא מדבר ככה".

יו"ר כחול לבן, חבר הכנסת בני גנץ הגיב בחשבון הטוויטר שלו וכתב: "נתניהו, אין יותר אף איש ימין שמאמין לחזיונות שלך על הפלת חמאס וסיפוחי שטחים. איבדת שליטה על הביטחון, על הבריאות ואפילו הליכודניקים כבר מבינים שחייבים להתקדם. בעוד חודש יתחיל המשפט שלך וישראל תיגמל מהשקרים שלך". קודם לכן הודיע גנץ בטוויטר כי מחר בשעה שמונה בבוקר יחשוף את מה שכינה "תיק 5,000 של נתניהו. לדברי גורמים בכחול לבן מדובר בקמפיין חדש בנושא בריאות של המפלגה שיתחיל מחר בבוקר בפרסום ברשתות של גנץ על "המחדלים של נתניהו" במערכת הבריאות.

דוברו של ראש הרשות הפלסטינית, נביל אבו רדינה, אמר בתגובה לדברי נתניהו: "המפה היחידה שאנחנו מכירים היא המפה של מדינת פלסטין בקווי 67' שבירתה מזרח ירושלים. אנחנו לא נתייחס למפות אחרות חוץ ממנה. זו המפה שהעולם מכיר בה בהתאם להחלטות של האו"ם והיא היחידה שתביא לביטחון, שלום ויציבות באזור. כל מפה אחרת משמעותה - המשך הכיבוש ואי אפשר לקבל זאת".

בתוך כך, יושבי הראש של בתי המחוקקים במדינות ערב התכנסו היום לישיבת חירום בעמאן, בירת ירדן, כדי להביע התנגדות לתכנית השלום של נשיא ארצות הברית. בהודעת הסיכום נאמר כי יש להתנגד לכל הצעה שאינה עולה בקנה אחד עם זכויות הפלסטינים וכי על ההסדר להתבסס על פתרון שתי המדינות והקמתה של מדינה פלסטינית בקווי 67' שבירתה מזרח ירושלים.

הפופולריים