תוכנית טראמפ: אבו מאזן יציג למועצת הביטחון של האו"ם יותר מ-300 הפרות של החוק הבין-לאומי

אבו מאזן יציג לאו"ם 300 הפרות חוק

העיתון הפלסטיני "אל איאם" מדווח שיו"ר הרשות הפלסטינית יציג את המסמך ביום שלישי. לפי הדיווח ההפרות הן בענייני הגבולות, ההתנחלויות, מעמדה של ירושלים, ענייני ביטחון וסוגיות האסירים והפליטים
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אבו מאזן, מפגש הליגה ערבית, 01.02.2020
צילום: צילום: אי-אף-פי

יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן יציג למועצת הביטחון של האו"ם מסמך המצביע על יותר מ-300 הפרות של החוק הבין-לאומי, הטמונות בתוכנית טראמפ לסכסוך הישראלי-פלסטיני. כך דיווח היום (שבת) העיתון הפלסטיני "אל איאם". על פי המסמך סעיפיה של התוכנית כוללים הפרות של החוק הבינלאומי בענייני הגבולות, ההתנחלויות, מעמדה של ירושלים, ענייני ביטחון וסוגיות האסירים והפליטים.

אבו מאזן צפוי לצאת לניו יורק מחרתיים ולנאום לפני מועצת הביטחון ביום שלישי. באותו יום צפויה הצבעה במועצה, ביוזמת הפלסטינים, על הצעת החלטה נגד תוכנית טראמפ. 

אתמול, כמאה חברי קונגרס דמוקרטים בבית־הנבחרים האמריקני הביעו מורת־רוח עמוקה מתוכניתו של הנשיא האמריקני. במכתב ששלחו אל הבית־הלבן הביעו הצירים הדמוקרטים חשש כי התוכנית תסלים את הסכסוך בין ישראל לפלסטינים וציינו כי היא מעניקה לישראל "רישיון להפר את החוק הבין־לאומי באמצעות סיפוח התנחלויות בגדה".

ראש שירות הביטחון הכללי (שב"כ) לשעבר כרמי גילון ביקר בחריפות את הפלסטינים שדוחים את תוכנית טראמפ וציין כי הצתת השטח בימים האחרונים לא תימשך זמן רב. "הפלסטינים לא מביאים בחשבון שהמצב הגיאופוליטי השתנה לגמרי - הם הופכים להיות קוץ בתחת", אמר אתמול גילון בריאיון לליאת רגב בתוכנית "בחצי היום השישי" בכאן רשת ב.

בתוך כך, ברבת עמון, בירת ירדן, הפגינו אתמול מאות בני אדם מול שגרירות ארצות הברית במחאה על התוכנית. בח'רטום, בירת סודאן, השתתפו מאות בהפגנת מחאה על פגישתו של המנהיג הזמני, עבד אל-פתאח אל-בורהאן, עם ראש הממשלה נתניהו באוגנדה. הם קראו לאל-בורהאן ולראש ממשלת סודאן, עבדאללה חמדוכ, להתפטר.

הפופולריים