שקד על מינוי דן אלדד: "אולי היועמ"ש לא תומך, אך המינוי טוב"

שקד: מינוי דן אלדד - טוב

שרת המשפטים לשעבר: "לא שמעתי את מנדלבליט אומר שיש מניעה למינוי" • על החלת הריבונות במסגרת תוכנית טראמפ: "מנהיגים בישראל עשו מהלכים גדולים גם כשהייתה התנגדות מצד ארצות הברית"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
איילת שקד ודן אלדד
צילום: צילום: דוברות משרד המשפטים • מרים אלסטר, פלאש 90

שרת המשפטים לשעבר איילת שקד התייחסה הבוקר (חמישי), למינויו של עורך הדין דן אלדד לממלא מקום פרקליט המדינה: "יכול להיות שמנדלבליט לא תומך בו, אך זו החלטה של השר". שקד ציינה בריאיון לאוריה אלקיים ודב אייכלר בכאן מורשת כי מדובר במינוי טוב: "אלדד הוא בשר מבשרה של הפרקליטות, אני לא שמעתי את מנדלבליט אומר שיש מניעה לבצע את המינוי הזה". 

האזינו לריאיון המלא עם ח"כ איילת שקד בכאן מורשת 

אתמול פורסם בכאן רשת ב כי היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט מתח ביקורת על עורך הדין אלדד, מנהל המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה, על שהסכים להצעתו של שר המשפטים אמיר אוחנה למנותו לממלא מקום פרקליט המדינה. היועץ ציין כי אלדד לא מתאים לתפקיד, ואף כי ידע שזו דעתו - הוא קיבל על עצמו את המינוי. מאוחר יותר הודיע מנדלבליט כי הוא מסיר התנגדותו למינוי. 


בתוך כך, שקד חזרה על דרישת מפלגת ימינה להחיל ריבונות על שטחי יהודה ושומרון כחלק מתוכנית טראמפ. היא ציינה כי המהלך צריך להתבצע על אף ההתנגדות של הממשל האמריקני: "אם בוחנים את ההיסטוריה, רואים שמנהיגים בישראל עשו מהלכים גדולים גם כשהייתה התנגדות מצד ארצות הברית. אנחנו צריכים לנצל את ההזדמנות שיש כאן ממשל אוהד ולבצע את מהלך היסטורי". 

הפופולריים