הדיון הראשון בחסינות לרה"מ נתניהו - בשבוע הבא

הדיון הראשון בחסינות לנתניהו - בשבוע הבא
הדיונים על החסינות יתקיימו לאחר שמליאת הכנסת תצביע ביום שלישי בעד הקמת ועדת הכנסת. בנוסף נקבעו גם שני מועדים לדון בחסינותו של חבר הכנסת חיים כץ מהליכוד
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו, 01.01.20
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הדיון הראשון בוועדת הכנסת על בקשת החסינות של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, יתקיים ביום חמישי בשבוע הבא. הדיונים על החסינות יתקיימו לאחר שמליאת הכנסת תצביע ביום שלישי בעד הקמת ועדת הכנסת.

עוד נקבע כי מיום ראשון בעוד כעשרה ימים תדון ועדת הכנסת בכל יום בבקשת החסינות של נתניהו ואם לא יחולו עיכובים ביום חמישי בעוד כשבועיים תתקיים ההצבעה. בנוסף נקבעו גם שני מועדים לדון בחסינותו של חבר הכנסת חיים כץ מהליכוד.

שלשום הודיע יושב ראש הכנסת יולי אדלשטיין שיכנס את מליאת הכנסת בשבוע הבא, כדי לדון בהקמת ועדת הכנסת. באשר להעברת הדיונים לשבוע הבא אמר אדלשטיין: "בשבוע מדיני חשוב בישראל, במהלכו מגיעים למדינה, וגם לכנסת, עשרות מנהיגים מהעולם, לא אאפשר במשכן הכנסת התכתשות, שבכל מקרה היא פסולה, ומהווה ביזוי בית המחוקקים".

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

אדלשטיין הוסיף בהודעתו כי "כפי שאמרתי לפני שבוע – הליך הדיון בבקשת החסינות של ראש הממשלה הפך למזוהם. סיעות הבית יהפכו את דיוני ועדת הכנסת לתעמולת בחירות אסורה ובית המחוקקים יהפוך לג'ונגל. טעימה מרה מכך הורגשה בדיון שהתקיים בוועדה המסדרת לפני מספר ימים. אף שאני חולק על עמדת היועץ המשפטי לכנסת, אני סבור שכדי לשמור על אמון מוסד יושב ראש הכנסת על ידי כל סיעות הבית קיימת חשיבות לקבלה". לפי מקורבים ליושב ראש הכנסת, "בסביבת ראש הממשלה מאוד לא אהבו את ההחלטה".

בתגובה להחלטת אדלשטיין על כינוס המליאה תקפו מקורבי ראש הממשלה את יו"ר הכנסת: "עצוב לראות כיצד אדלשטיין נופל למלכודת של השמאל, הוא מאפשר במו ידיו להפוך את הכנסת לקרקס פוליטי בזמן בחירות בכך שהוא נותן את ידו לתחבולות השמאל שמנסה להשתמש בכנסת רק כדי לנטרל את נתניהו, לא משנה כמה התקשורת והשמאל יחבקו יו״ר הכנסת, הוא לעולם לא יוכל לברוח מהאחריות לכך".

הפופולריים