עלות בחירות 2020: לפחות חצי מיליארד שקלים

עלות בחירות 2020: לפחות חצי מיליארד שקלים

בדיון בוועידת הכספים בכנסת נחשפה עלותה של מערכת הבחירות השלישית בתוך שנה. הסכום לא כולל הלוואות שינתנו למפלגות, ויגדילו את העלות הכוללת של הבחירות לכנסת ה-23
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קלפי, פתקי הצבעה, בחירות 2019 סבב ב
צילום: צילום: פלאש 90

עלותה של מערכת הבחירות לכנסת ה-23 לקופת המדינה הינה לכל הפחות 583 מיליון שקלים, כך נמסר היום (שלישי) בדיון בוועדת הכספים של הכנסת. הסכום צפוי לגדול, כיוון שאינו כולל את עלותן של הלוואות המדינה למפלגות. רק בעוד עשרה ימים תוכלנה המפלגות לבקש הלוואות מהמדינה לסיוע במימון מסעות הבחירות שלהן.

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

החלק הארי מתוך הסכום שננקב בוועדת הכספים הינו תקציב ועדת הבחירות המרכזית אשר עומד על 329 מיליון שקלים. התקציב אושר בחקיקה ב-11 בדצמבר, אך בריאיון לכאן רשת ב אמרה מנכ"לית ועדת הבחירות אורלי עדס כי סכום זה צפוי לגדול. 

מערכת הבחירות השלישית בשנה האחרונה והיעדרה של קואליציה מונעות אישור תקציב מדינה לשנת 2020. התנהלות המשק ללא חוק תקציב גוררת תקציב המשכי, שמשמעו שבכל חודש שבו לא הועבר חוק תקציב 2020,  התקציב ההמשכי יעמוד על 1/12 מתוך התקציב של השנה הקודמת. 

בריאיון לכאן רשת ב אמר היועץ הכלכלי לראש הממשלה וראש המועצה הלאומית לכלכלה, פרופסור אבי שמחון, כי אף על פי שהיעדר חוק תקציב אינו מצב מיטבי, הכלכלה הישראלית חזקה ותוכל לעמוד בקשיים הצפויים לה. "עדיף שלא יהיו בחירות, אבל האזרחים יוצאים לעבוד, העסקים פתוחים והכלכלה לא באמת ממש סובלת", אמר שמחון. 

הפופולריים