בית הדין של הליכוד צפוי לבטל את הפריימריז לרשימה

ביה"ד של הליכוד צפוי לבטל את הפריימריז לרשימה
ההחלטה מגיעה בעקבות עתירות של חברי כנסת שונים מהפלגה החוששים לאבד את כסאם. סיבה נוספת היא לוח הזמנים הצפוף המקשה על קיום הפריימריז
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ישיבת מרכז הליכוד משנת 2013
צילום: צילום: יוסי זליגר, פלאש 90

בית הדין של הליכוד צפוי לבטל את ההחלטה לקיים פריימריז לרשימת המפלגה לכנסת. כך פרסם הערב (שישי) בתוכנית "השבוע" פרשננו מרדכי גילת. ההחלטה מגיעה בעקבות עתירות של חברי כנסת מהמפלגה, החוששים לאבד את כסאם. נוסף על כך, קיים קושי לקיים את הבחירות המקדימות בלוח הזמנים הצפוף של מערכת הבחירות השלישית ברצף.

הדיון בבית הדין בעניין זה יתקיים ביום שני הקרוב. בין הטוענים הראשיים לביטול הפריימריז לרשימת הכנסת יהיה חבר הכנסת חיים כץ, הנמנה עם תומכיו של גדעון סעריריבו של ראש הממשלה בנימין נתניהו על ראשות המפלגה בירך על הפריימריז. רוב אנשיו, מלבד כץ, לא מבקשים את ביטולו.

מי שכן מנסה לבטלו הם תומכיו של נתניהו שמבינים כי הם עלולים שלא להיבחר לכנסת הבאה אם יתקיימו בחירות לרשימה. על פי הערכה, נתניהו יתמוך בפריימריז לרשימת המפלגה לכנסת, כל עוד לא הוכרע אם הוא או סער עומדים בראש המפלגה. לאחר מכן, הוא ישקול את עמדתו פעם נוספת.

לפני כיומיים הודיע בית הדין של הליכוד כי הוא שוקל להורות על בחירות מקדימות לרשימת המפלגה. זאת על אף החלטת מרכז הליכוד שהתקבלה בשבוע שעבר לבטל את הפריימריז לרשימה, אלא אם כן תתוקן חוקת המפלגה - לפיה צריכים להתקיים פריימריז לפני בחירות.

הפופולריים