הליכוד: נתניהו מינה את בנט לשר הביטחון, תוקם סיעה משותפת עם הימין החדש

הליכוד: נתניהו מינה את בנט לשר הביטחון

המפלגה הודיעה גם כי תוקם סיעה משותפת עם מפלגת הימין החדש. איילת שקד אמרה שוויתרה על תיק זוטר לטובת המינוי של בנט. כחול לבן: "מינוי ציני, איטרס פוליטי צר ואישי"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נפתלי בנט ובנימין נתניהו
צילום: צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

מפלגת הליכוד הודיעה היום (שישי) כי ראש הממשלה בנימין נתניהו מינה את שר החינוך לשעבר נפתלי בנט לשר הביטחון לאחר שנפגשו הבוקר במשרד ראש הממשלה. המינוי יובא לאישור בישיבת הממשלה הקרובה. בכחול לבן הגיבו: "המינוי הציני של בנט נעשה מתוך אינטרס פוליטי צר ואישי, ולא מתוך הסתכלות על טובת מערכת הביטחון ומדינת ישראל".


על פי הודעת הליכוד, בנט הסכים שאם תוקם ממשלה חדשה כגון, ממשלת  אחדות רחבה או ממשלה צרה, ימונה אדם אחר לתפקיד. ראש הממשלה והשר המיועד סיכמו גם שמפלגות הליכוד והימין החדש יקימו באופן מיידי סיעה משותפת בכנסת ה-22 "ומתחייבים לפעול ביחד כסיעה משותפת לאורך כהונת הכנסת הנוכחית".

יו"ר ימינה איילת שקד הסבירה בחשבון הטוויטר שלה: "נתניהו הציע לנו שני תיקים מהתיקים הפנויים: חקלאות, תפוצות ורווחה או רק ביטחון. בהחלטה משותפת סיכמנו שבנט ימונה לשר ביטחון עד שתוקם הממשלה. אני משוכנעת שזה נכון למדינת ישראל". יו"ר הבית היהודי רפי פרץ ושותפו בצלאל סמוטריץ' בירכו את בנט.

המינוי הגיע על רקע הקשיים בהרכבת הממשלה ופגישות המשא ומתן בין הליכוד וכחול לבן, שעד כה לא הניבו פרי. גם ביום שני הציע נתניהו לבנט תפקיד של שר בממשלה ומקום בקבינט המדיני-ביטחוני, אך אז השר לשעבר סרב. 

לאחרונה התחממו היחסים בין בנט לנתניהו. לפני כשלושה שבועות כתב השר לשעבר פוסט בחשבון הפייסבוק שלו ובו הוא יצא להגנתו של ראש הממשלה. "חבריי במחנה הימין, שיהיה לכם ברור: אם מערכת המשפט תצליח להפיל את נתניהו בגלל סיגרים וכתבות באתר וואלה, זו תהא מכה אנושה למחנה הלאומי כולו. מנהיג ימין שיבוא אחריו יהיה מסורס ומפוחד מהתקשורת וממערכת המשפט", כתב בנט.

בתחילת יוני, אחרי שהכנסת התפזרה והוחלט ללכת לבחירות חוזרות, פיטר נתניהו את בנט ואת איילת שקד מהממשלה ומהקבינט המדיני-ביטחוני. גורמים בממשלה אמרו כי "בנט ושקד לא יכולים להמשיך בתפקיד רגיש בקבינט לעוד חצי שנה אחרי שלא נבחרו על ידי הציבור". 

הפופולריים