בכחול לבן מוכנים להחיל ריבונות בבקעת הירדן

בכחול לבן מוכנים להחיל ריבונות בבקעת הירדן

הדברים מסתמכים על שיחה שאירעה בין חברי הכנסת טרופר והנדל לשר רפי פרץ. טרופר והנדל הבהירו: "כל ניסיון לייחס לפגישה אופי של משא ומתן או הצעות שונות, הוא פשוט לא נכון"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בקעת הירדן
צילום: צילום: יוסי זמיר, פלאש 90

בכחול לבן מוכנים ללכת למהלך של החלת ריבונות על בקעת הירדן וצפון ים המלח. כך דווח הבוקר (חמישי)  בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב, על סמך דברים שנאמרו בפגישה, שנערכה השבוע, בין חברי הכנסת חילי טרופר ויועז הנדל מכחול לבן לבין יו"ר הבית היהודי רפי פרץ.


בפגישה, עליה דווח אתמול בכאן חדשות, ציינו חברי הכנסת מכחול לבן שממשלה בראשות בני גנץ יכולה להביא להישגים בבקעת הירדן כדוגמת מהלך של החלת ריבונות בבקעה ובצפון ים המלח. טרופר והנדל למעשה הבהירו לשר פרץ עד כמה ממשלתם תהיה מוכנה לקדם מהלך אידיאולוגי משמעותי שנוגע להתיישבות ביהודה ושומרון אם וכאשר בני גנץ יעמוד בראשות הממשלה.

באותה פגישה העלו נציגי כחול לבן את הרעיון של הקמת ממשלה בשלב הראשון ללא החרדים, ולאחר כמה חודשים, שבהם יחוקקו כמה חוקי דת ומדינה, אפשר יהיה לצרף את החרדים. חברי הכנסת הנדל וטרופר אמרו בתגובה שהשיחה המדוברת הייתה "שיחת רעים" כפי שיש בין חברי כנסת רבים. "כל ניסיון לייחס לה אופי של משא ומתן או הצעות שונות, הוא פשוט לא נכון ובכל מקרה לא דובר בה על הצעות קונקרטיות באף נושא", נמסר.

אתמול נפגשו שוב צוותי המשא ומתן של הליכוד ושל כחול לבן. "הפגישה התקיימה באווירה טובה, רצינית ועניינית. הפערים הגדולים בין המפלגות נותרו בעינם. פגישת המשך צפויה להתקיים כבר בימים הקרובים", נמסר לאחר הפגישה.

השר זאב אלקין התייחס למגעים בריאיון לתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב: "גם אם יהיו בחירות נוספות, יהיה אפשר להקים רק ממשלת אחדות. כולם מבינים שזו האופציה היחידה כל עוד ליברמן לא רוצה לחזור לגוש הימין".

הפופולריים